Trwa ładowanie...

Rosyjskie korwety ćwiczą na Bałtyku. Moskwa sprawdza obronę przeciwrakietową

• Flota Bałtycka przeprowadza ćwiczenia antyrakietowe
• W manewrach na Morzu Bałtyckim uczestniczy kilkanaście jednostek
• Podstawowe zadania wykonują korwety Soobrazitielnyj i Stoikij
• Okręty klasy Stierieguszczij zbudowano z zastosowaniem technologii stealth

Rosyjskie korwety ćwiczą na Bałtyku. Moskwa sprawdza obronę przeciwrakietowąŹródło: mil.ru
d403k5h
d403k5h

Flota Bałtycka przeprowadza testy sytemu obrony przeciwrakietowego. Na morskich poligonach na Bałtyku strzelania prowadzą korwety Soobrazitielnyj i Stoikij, którym towarzyszy 10 mniejszych jednostek.

Jak informuje rosyjski resort obrony, marynarze korwet prowadzą strzelania do celów morskich: statków umownego przeciwnika oraz rakiet przez nie wystrzeliwanych. Wykorzystywane są systemy system przeciwlotnicze "Rieduta" oraz "Uranus".

Podczas manewrów symulowane jest również użycie przez siły umownego wroga systemów walki elektronicznej. Załogi korwet Soobrazitielnyj i Stoikij sprawdzają się też w odpieraniu ataków sabotażystów oraz we wspólnych działaniach na niewielkim obszarze.

Flota Bałtycka zamknęła szczelnie swoje poligony, bo pociski systemu "Rieduta" mogą razić cele na wysokości nawet 20 km, co niesie ryzyko omyłkowego zestrzelenia samolotu pasażerskiego.

Korwety Soobrazitielnyj i Stoikij należą do klasy Stierieguszczij (Projekt 20380). Mogą być wykorzystywane do niszczenia okrętów podwodnych i nawodnych, samolotów oraz wspierać jednostki desantowe. Korwety zbudowano z zastosowaniem technologii stealth, która utrudnia wykrycie jednostek przez wroga.

Oprac. Arkadiusz Jastrzębski

d403k5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403k5h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj