Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rosja
29-07-2008 (12:30)

Rosyjskie batyskafy zeszły na samo dno Bajkału

Dwa rosyjskie batyskafy Mir-1 i Mir-2 osiągnęły dno Bajkału na głębokości 1680 m -
podały rosyjskie media. Wtorkowym zanurzeniem ustanowiono nowy rekord głębokości
zanurzenia batyskafów w zbiornikach słodkowodnych ziemi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie batyskafy zeszły na samo dno Bajkału
(AFP)
WP

Szefujący ekspedycji naukowej z udziałem batyskafów rosyjski deputowany Artur Czilingarow powiedział przed tygodniem, że nie chodzi o nowy rekord, lecz o zwrócenie uwagi władz na konieczność ochrony wód Bajkału.

Celem ekspedycji, finansowanej przez osoby prywatne, jest zbadanie próbek wody pobieranych na różnych głębokościach jeziora, które zawiera piątą część rezerw wody słodkiej na naszej planecie.

W Bajkale - najstarszym i najgłębszym jeziorze świata - występuje ponad 1.700 gatunków roślin i zwierząt.

WP

Ekspedycja, jak pisze agencja RIA-Nowosti, zaplanowana jest na dwa lata. Aparaty Mir-1 i Mir-2 mają dokonać około 160 zejść na dno w różnych miejscach jeziora.

Polub WP Wiadomości
WP
WP