Trwa ładowanie...
d28xeu1

Rosyjski szpieg skazany. "Zagrażał bezpieczeństwu"

30-letni Rosjanin został skazany przez estoński sąd na 5 lat więzienia. Uznano go winnym prowadzenia działalności szpiegowskiej na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski szpieg skazany. "Zagrażał bezpieczeństwu"
(Materiał prasowy)
d28xeu1

Według estońskich śledczych Rosjanin został zwerbowany przez Główny Zarząd Wywiadowczy (GRU) Sił Zbrojnych Rosji w 2009 roku. Od 2013 roku, kiedy przeprowadził się do Estonii, aż do zatrzymania 9 stycznia 2017 roku aktywnie uczestniczył w działaniach przeciwko bezpieczeństwu państwowemu Estonii.

PRZECZYTAJ TEŻ: Najsłynniejsza akcja polskiego wywiadu - oto szczegóły

Do głównych zadań Rosjanina należało m.in. zbieranie informacji o obiektach o szczególnym znaczeniu dla państwa i bezpieczeństwa. Rosjanin gromadził również informacje o przemieszczaniu sprzętu i wyposażenia wojskowego estońskich sił zbrojnych i sojuszników Estonii.

d28xeu1

- Zebrane informacje Rosjanin co pewien czas przekazywał oficerom GRU - oznajmił rzecznik prasowy estońskiej prokuratury.

W ubiegłym roku w Estonii za szpiegostwo na rzecz rosyjskich służb bezpieczeństwa skazane zostały dwie osoby. Dwie osoby skazano tam również w 2015 roku - podał w kwietniu Bloomberg.

d28xeu1

Podziel się opinią

Share
d28xeu1
d28xeu1
Więcej tematów