Trwa ładowanie...
d1ml35p

Rosyjski sąd skazał współpracownika Prawego Sektora na siedem lat łagru

Moskiewski Sąd Miejski skazał na siedem lat łagru współpracownika zakazanej w Rosji radykalnej ukraińskiej organizacji nacjonalistycznej Prawy Sektor Aleksandra Razumowa oskarżonego o ekstremizm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski sąd skazał współpracownika Prawego Sektora na siedem lat łagru
(Fotolia)
d1ml35p

Wcześniej ława przysięgłych uznała Razumowa za winnego werbunku najemników i siania nienawiści. Prokuratura domagała się dla podsądnego kary ośmiu lat pozbawienia wolności w kolonii karnej.

Przysięgli orzekli, że oskarżony nakłaniał dwóch znajomych policjantów, potrafiących posługiwać się bronią i środkami specjalnymi, do udziału w konflikcie zbrojnym na wschodzie Ukrainy, obiecując im comiesięczne świadczenie pieniężne i dodatkowe wypłaty za każdego zabitego przeciwnika.

Prokuratura: Razumow dopuścił się wyjątkowo groźnych przestępstw

d1ml35p

Ponadto Razumow - według przysięgłych - w swoim profilu na jednym z portali społecznościowych publikował informacje, zmierzające do wzniecenia nienawiści i waśni na tle narodowościowym.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej utrzymuje, że wiosną 2014 roku oskarżony przebywał na Ukrainie, gdzie przeszedł przeszkolenie ideologiczne i bojowe w strukturach Prawego Sektora. Po powrocie do Rosji werbował ludzi do tej organizacji.

Zdaniem prokuratury Razumow dopuścił się wyjątkowo groźnych przestępstw - przeciwko pokojowi, bezpieczeństwu, państwu i ludzkości. Podsądny nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów.

d1ml35p

Więcej na ten temat:

Kara bez wyroku

Kara bez wyroku

Podziel się opinią

Share
d1ml35p
d1ml35p
Więcej tematów