Trwa ładowanie...
d1adi46

Rosyjski minister obrony przeprowadził inspekcję na Krymie

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przeprowadził inspekcję wojsk rosyjskich na Krymie i mianował dezertera z ukraińskich sił zbrojnych kontradmirała Denisa Berezowskiego zastępcą dowódcy Floty Czarnomorskiej, której główna baza znajduje się w Sewastopolu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski minister obrony przeprowadził inspekcję na Krymie
(AFP, Fot: Viktor Drachev)
d1adi46

Szojgu skontrolował obiekty Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej na Krymie i spotkał się z prorosyjskimi władzami tzw. Republiki Krymu - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

Następnie wręczył nominację na stanowisko zastępcy dowódcy Floty Czarnomorskiej kontradmirałowi Berezowskiemu, który na początku marca złamał przysięgę złożoną narodowi ukraińskiemu i ślubował na wierność "narodowi krymskiemu".

2 marca, po przejściu na stronę Rosjan, Berezowski, który był dowódcą ukraińskiej floty wojennej, został zdymisjonowany przez p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczynowa. Prokuratura Generalna Ukrainy wszczęła przeciwko Berezowskiemu śledztwo z artykułu o zdradę stanu.

Federacja Rosyjska zbrojnie zajęła i anektowała należący do Ukrainy Półwysep Krymski. Działań tych nie uznały władze w Kijowie i rządy państw Zachodu.

d1adi46

Podziel się opinią

Share
d1adi46
d1adi46
Więcej tematów