Trwa ładowanie...
d33c2ky

Rosyjski konsulat w Symferopolu wydaje paszporty funkcjonariuszom Berkuta

Rosyjskie MSZ poinformowało w sobotę, że konsulat generalny FR w Symferopolu rozpoczyna wydawanie rosyjskich paszportów funkcjonariuszom Berkuta. Moskwa podkreśliła, że zakończyła przygotowania do tej operacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Berkut
Berkut (PAP/EPA, Fot: Alexey Furman)
d33c2ky

- Dziś konsulat generalny w Symferopolu zaczyna wydawanie paszportów rosyjskich członkom sił specjalnych Berkut na podstawie otrzymanych wniosków - poinformował rosyjski MSZ agencję ITAR-TASS.

W piątek rosyjskie służby dyplomatyczne informowały, że konsulatowi generalnemu FR w Symferopolu "polecono pilne podjęcie wszelkich niezbędnych środków" w celu rozpoczęcia wydawania rosyjskich paszportów funkcjonariuszom Berkuta.

Oddziały specjalne ukraińskiej milicji Berkut są oskarżane o śmierć ludzi podczas antyrządowych zamieszek w Kijowie. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował w nocy z wtorku na środę o podpisaniu rozkazu likwidacji Berkuta.

Rosyjskie agencje informowały wcześniej, że niektóre regiony Rosji informują o gotowości przyjęcia i zatrudnienia na swoim terytorium funkcjonariuszy Berkuta i ich rodzin, a także "innych zwykłych obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji".

d33c2ky

Podziel się opinią

Share
d33c2ky
d33c2ky
Więcej tematów