Trwa ładowanie...
16-12-2015 17:05

Rosyjski generał: tarcza antyrakietowa USA nie dałaby rady zmasowanemu atakowi

Rosyjskie pociski będą w stanie przełamać budowaną przez USA tarczę antyrakietową - uważa cytowany przez agencję RIA Nowosti szef rosyjskich strategicznych wojsk rakietowych gen. Siergiej Karakajew.

Rosyjski generał: tarcza antyrakietowa USA nie dałaby rady zmasowanemu atakowiŹródło: AFP, fot: VASILY MAXIMOV
dp6cvmx
dp6cvmx

- Rozwijany obecnie system obrony przeciwrakietowej USA według ocen specjalistów nie ma możliwości przeciwstawienia się zmasowanemu zastosowaniu rosyjskich strategicznych wojsk rakietowych - poinformował Karakajew na konferencji prasowej.

Generał Karakajew zaznaczył, że oceny specjalistów pokazują, że na obecnym etapie amerykański system obrony przeciwrakietowej ze swymi możliwościami wykrywania i zwalczania celów nie jest w stanie przeciwstawić się rosyjskim strategicznym wojskom rakietowym. Ale jednocześnie, jak zaznaczają rosyjskie portale, generał Karakajew przyznał, że amerykańska tarcza antyrakietowa "ze względu na rozmach i wojskowo-strategiczne następstwa przewyższa wszelkie poprzednie projekty".

Moskwa uważa ten projekt za zagrożenie dla swego bezpieczeństwa. Waszyngton i Sojusz Północnoatlantycki zapewniają, że tarcza nie jest wymierzona w Rosję, lecz ma na celu obronę przed ewentualnym atakiem ze strony dyktatur położonych na Bliskim Wschodzie.

Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił niedawno, że jego kraj nie da się wciągnąć w nowy "wyścig zbrojeń". Jednocześnie ogłosił, że Rosja pracuje nad systemem rakietowym zdolnym do spenetrowania tarczy antyrakietowej budowanej przez USA.

dp6cvmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp6cvmx
Więcej tematów