Rosyjski deputowany: na Krymie są nasze oddziały

Na Krymie jednak są oddziały specjalne rosyjskiej armii. Potwierdził to przewodniczący komisji do spraw Wspólnoty Niepodległych Państw Dumy Państwowej Leonid Słucki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski deputowany: na Krymie są nasze oddziały
(AFP)
WP

Słowa potwierdzające obecność na Krymie rosyjskich żołnierzy innej formacji, niż Flota Czarnomorska padły na antenie rozgłośnią Echo Moskwy. Leonid Słucki mówił, że - na Krymie są oddziały, które zajmują pozycje, na wypadek agresji wojskowej. Deputowany nie wyjaśnił kto miałby dokonać agresji na terytorium suwerennej Ukrainy. Zauważył, że ze strony rosyjskiej armii, to nie jest jakaś wielka operacja. Przypomniał, że Moskwa chce poprzez obecność swoich żołnierzy zapobiec rozlewowi krwi i ochronić ludność cywilną.

Wcześniej Słucki chwalił decyzje Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, za to że przekazała prezydentowi prawo do wprowadzenia wojsk na terytorium Ukrainy. Do tej pory głównodowodzący rosyjskimi siłami zbrojnymi Władimir Putin i minister obrony Siergiej Szojgu twierdzą, że na Krymie nie ma rosyjskich wojsk.

Polub WP Wiadomości
WP
WP