Trwa ładowanie...

Rosyjska prasa: znane są szczegóły zabójstwa Borysa Niemcowa

Znane są szczegóły zabójstwa Borysa Niemcowa. Jak twierdzi dziennik "Kommiersant", o motywach przestępstwa i przygotowaniach do niego opowiedział jeden z podejrzanych Anzor Gubaszew. Mężczyzna twierdzi, że była to zemsta za antyrosyjskie i antyislamskie wypowiedzi zastrzelonego polityka.

Share
Rosyjska prasa: znane są szczegóły zabójstwa Borysa Niemcowa
Źródło: AFP, Fot: Petras Malukas
dx7hw8m

Borys Niemcow zginął od strzału w plecy, w nocy 28 lutego, na Wielkim Moście Moskworeckim, niedaleko murów Kremla. Anzor Gubaszew składając zeznania przyznał, że od dawna obserwował opozycjonistę. Nie podobały mu się jego poglądy i oceniał jego działalność jako "szkodliwą i plamiącą dobre imię kraju".

Przy tym oskarżył Niemcowa o działanie na zlecenie i za pieniądze USA. "Jeśli byłoby trzeba zastrzeliłbym też Obamę" - cytuje wypowiedź podejrzanego dziennik "Kommiersant". Opowiadając o przygotowaniach do zabójstwa Gubaszew zaznaczył, że on i inni podejrzani nie działali na czyjekolwiek zlecenie.

Obecnie w moskiewskim areszcie przebywa pięć osób. Część z nich odrzuca oskarżenia o współudział w zabójstwie opozycyjnego polityka.

Zobacz także:

dx7hw8m

Podziel się opinią

Share
dx7hw8m
dx7hw8m
Więcej tematów