Trwa ładowanie...
d1n3qjg
IAR

Rosyjska prasa: znane są szczegóły zabójstwa Borysa Niemcowa

Znane są szczegóły zabójstwa Borysa Niemcowa. Jak twierdzi dziennik "Kommiersant", o motywach przestępstwa i przygotowaniach do niego opowiedział jeden z podejrzanych Anzor Gubaszew. Mężczyzna twierdzi, że była to zemsta za antyrosyjskie i antyislamskie wypowiedzi zastrzelonego polityka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizerunek Niemcowa w czasie marszu ku jego pamięci w Wilnie
Wizerunek Niemcowa w czasie marszu ku jego pamięci w Wilnie (AFP, Fot: Petras Malukas)
d1n3qjg

Borys Niemcow zginął od strzału w plecy, w nocy 28 lutego, na Wielkim Moście Moskworeckim, niedaleko murów Kremla. Anzor Gubaszew składając zeznania przyznał, że od dawna obserwował opozycjonistę. Nie podobały mu się jego poglądy i oceniał jego działalność jako "szkodliwą i plamiącą dobre imię kraju".

Przy tym oskarżył Niemcowa o działanie na zlecenie i za pieniądze USA. "Jeśli byłoby trzeba zastrzeliłbym też Obamę" - cytuje wypowiedź podejrzanego dziennik "Kommiersant". Opowiadając o przygotowaniach do zabójstwa Gubaszew zaznaczył, że on i inni podejrzani nie działali na czyjekolwiek zlecenie.

Obecnie w moskiewskim areszcie przebywa pięć osób. Część z nich odrzuca oskarżenia o współudział w zabójstwie opozycyjnego polityka.

Zobacz także:

d1n3qjg

Podziel się opinią

Share
d1n3qjg
d1n3qjg
Więcej tematów