Trwa ładowanie...
14-10-2014 12:51

Rosyjska prasa: świat już nie wierzy Rosji i Putinowi

Świat nie wierzy już Putinowi i nie ufa Rosji. Do takich wniosków doszli dziennikarze "Wiedomosti". Gazeta podkreśla, że prezydent Rosji nie jest mile widzianym gościem na międzynarodowych salonach, a zachodni politycy indywidualne spotkania z nim traktują jak „zło konieczne”.

Rosyjska prasa: świat już nie wierzy Rosji i PutinowiŹródło: AFP, fot: Iliya Pitalev
d2sogg7
d2sogg7

Rosyjska gazeta przypomina, że tylko w ostatnich miesiącach najważniejsi gracze na światowej arenie zrezygnowali ze spotkań z Władimirem Putinem. Dziennik wymienia między innymi odwołanie szczytu G-7 w Soczi, rezygnację z niemiecko-rosyjskich konsultacji międzyrządowych, odmowę przyjazdu Angeli Merkel do Rosji, a także zabiegi premiera Australii, aby Władimir Putin nie przyjeżdżał na szczyt G-20.

"Rosji już nie wierzą, uważając ją za nieprzewidywalną i podlegającą izolacji" - twierdzą dziennikarze "Wiedomosti".

Gazeta dodaje, że zachodni politycy uznali, iż spotkania z prezydentem Rosji szkodzą ich wizerunkowi, dlatego najprawdopodobniej Władimirowi Putinowi przyjdzie spotykać się z nimi tylko przy okazji międzynarodowych imprez.

Dziennik przypomina, że w 2000 roku, gdy Putin został prezydentem, świat pytał: "kto to jest Putin?". "Dziś dla Zachodu ważniejsze jest pytanie nie kto to jest, ale jaki on jest" - dodaje redakcja "Wiedomosti".

d2sogg7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sogg7
Więcej tematów