Trwa ładowanie...

Rosyjska prasa: Rosjanie, Polacy i Niemcy porozmawiali szczerze

Rosyjska prasa sporo miejsca poświęca spotkaniu ministrów spraw zagranicznych: Polski, Rosji i Niemiec. "Kommiersant” twierdzi, że Radosławowi Sikorskiemu i Frankowi-Walterowi Steinmeierowi udało się rozbawić Siergieja Ławrowa. Natomiast rządowa "Rossijskaja Gazieta” zauważa, że dyplomaci dostrzegli w kryzysie ukraińskim "światełko w tunelu”.

Share
Rosyjska prasa: Rosjanie, Polacy i Niemcy porozmawiali szczerze
Źródło: PAP/EPA, fot: Britta Pedersen
d4zyrks

Według "Rossijskoj Gaziety” - ze słowami Franka-Waltera Steinmeiera zgadza się szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. - W końcu mogliśmy porozmawiać bezpośrednio i szczerze - cytuje wypowiedź Ławrowa rosyjski dziennik. I twierdzi, że strona rosyjska jest mniej optymistyczna od niemieckiej, ponieważ na Ukrainie wciąż leje się krew.

Natomiast "Kommiersant” zacytował obszerną wypowiedź szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego o aneksji Krymu, wspieraniu przez Rosję separatystów i presji wywieranej na władze w Kijowie.

Tymczasem "Rossijskaja Gazieta” ograniczyła się do dwóch zdań. „Warszawa uważa za krok w dobrą stronę uznanie przez Moskwę wyników prezydenckich wyborów na Ukrainie” - streszcza wypowiedź Sikorskiego rządowy dziennik i zauważa, że polski minister zapewnił, iż członkostwo Ukrainy w NATO nie jest na razie rozważane.

d4zyrks

O czym rozmawiali?

Szefowie MSZ Polski, Niemiec i Rosji - Radosław Sikorski, Frank-Walter Steinmeier oraz Siergiej Ławrow spotkali się we wtorek w Petersburgu w "wąskim gronie", by omówić kryzys na Ukrainie.

- Należy się dziś skoncentrować na natychmiastowym powstrzymaniu rozlewu krwi na Ukrainie - mówił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Z kolei Radosław Sikorski ocenił, że mimo różnic, można znaleźć wspólne rozwiązanie. - To zależy od działań Rosji - zaznaczył. Dodał, że "było dla niego wyjątkowo ważne usłyszeć, że nie powtórzy się, to co Rosja zrobiła na Krymie". Na to stwierdzenie Ławrow zareagował śmiechem.

d4zyrks

Podziel się opinią

Share
d4zyrks
d4zyrks
Więcej tematów