Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze
IAR

Rosyjska prasa: MH17 zestrzelili sojusznicy separatystów

Separatyści są odpowiedzialni za zestrzelenie malezyjskiego boeinga. Do takich wniosków doszli dziennikarze "Nowej Gaziety", którzy przeprowadzili własne śledztwo w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska prasa: MH17 zestrzelili sojusznicy separatystów
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)

Samolot pasażerski Malezyjskich Linii Lotniczych rozbił się 17 lipca ubiegłego roku, w obwodzie donieckim, około 40 kilometrów od rosyjskiej granicy.

Według "Nowej Gaziety" do maszyny strzelili z kompleksu "Buk" prorosyjscy separatyści. "Najwidoczniej uznali, że to ukraiński samolot wojskowy" - twierdzi dziennik. Dodaje przy tym, że do podjęcia błędnej decyzji doprowadził cały szereg przypadków.

Gazeta powołując się na raport rosyjskich inżynierów wojskowych stwierdza, że skoro eksperci uznali, że samolot zestrzelono tego typu rakietą, to wątpliwe są ustalenia Komitetu Śledczego o tajemniczym locie ukraińskiego myśliwca.

"Nowaja Gazieta" obciąża winą za śmierć 298 osób tych, którzy strzelali i tych, którzy dostarczyli im rakiety. Dziennik dodaje, że odpowiedzialność powinny również ponieść osoby, które miały dbać o bezpieczeństwo lotów oraz ludzie, którzy chcąc zaoszczędzić pieniądze, nie zmienili trasy rejsu MH17.

Władze Malezji domagają się powołania międzynarodowego Trybunału w tej sprawie, ale Rosja się nie zgadza.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów