Trwa ładowanie...

Rosyjska korweta zatopiona? Miały ją zatopić rakiety ATACMS

W nocy z soboty na niedzielę trzy pociski rakietowe uderzyły w port Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu na Krymie. Zatopiły rosyjską korwetę "Cyklon" - twierdzi kanał Astra na Telegramie.

Korweta "Cyklon"Korweta "Cyklon"Źródło: mil.in.ua
d2onk38
d2onk38

Informacja o zatopieniu okrętu pojawiła się w niedzielę na rosyjskich kanałach na Telegramie. Pierwszy o zdarzeniu poinformował kanał Dossier Szpiona. Jego autor twierdził, że w korwetę "Cyklon" uderzyły dwie rakiety ATACMS, zatapiając go. W wyniku eksplozji miało zginąć sześciu marynarzy Floty Czarnomorskiej, a 11 kolejnych miało odnieść rany.

W poniedziałek rosyjski kanał Astra na Telegramie, powołując się na źródła w służbach ratunkowych w Sewastopolu, potwierdził te doniesienia. Podał jednak, że w kierunku portu zmierzało co najmniej 12 rakiet ATACMS, z których trzy nie zostały zestrzelone przez obronę przeciwlotniczą i sięgnęły celu.

Astra potwierdziła, że pociski zatopiły korwetę "Cyklon", ale nie podała, ilu marynarzy zginęło w ataku.

d2onk38

Korweta "Cyrkon" jest przeznaczona do zwalczania innych okrętów i okrętów pod wodnych przy użyciu pocisków rakietowych. Została oddana do użytku w 2020 r.

Trzeba podkreślić, że nie ma żadnych dowodów - nagrań i zdjęć - potwierdzających zatopienie korwety.

Trałowiec "Kowrowiec" zatopiony?

W niedzielę ukraińska marynarka wojenna poinformowała, że zatopiła w nocy z soboty na niedzielę rosyjski trałowiec "Kowrowiec", należącego do rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Nie podano szczegółów akcji.

d2onk38

W przypadku tego okrętu również nie pojawiły się żadne dowody, potwierdzające doniesienia Kijowa.

Źródło: ASTRA/Telegram

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2onk38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2onk38
Więcej tematów