Trwa ładowanie...
d3s9anr
Rosyjska armia prowadzi na Krymie kluczowy etap manewrów Kaukaz-2016

Rosyjska armia prowadzi na Krymie kluczowy etap manewrów Kaukaz-2016

• Siły zbrojne Rosji ćwiczyły odparcie ataku umownego przeciwnika
• W operacji wykorzystano system rakietowy S-400 Triumf
• Pocisk manewrujący wystrzelono z okrętu podwodnego "Noworosyjsk"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3s9anr

Działania te przeprowadzono podczas kluczowej fazy manewrów Kaukaz-2016, trwających w Południowym Okręgu Wojskowym, obejmującym także anektowany Krym. Na półwysep przybył minister obrony Siergiej Szojgu.

Rzecznik ministerstwa generał Igor Konaszenkow powiedział, że na poligon Opuk przyjechało około 60 attache wojskowych z ponad 40 państw.

d3s9anr

Według komentarza odnoszącego się do przebiegu ćwiczeń "w regionie stworzono samowystarczalną grupę wojsk, zdolną do odparcia prób przejęcia półwyspu".

Sztab Generalny rosyjskich sił zbrojnych podał w piątek, że łącznie w różnych etapach ćwiczeń Kaukaz-2016 wzięło udział ponad 120 tysięcy ludzi - żołnierzy, pracowników ministerstw, specjalistów banku centralnego. W samych manewrach w Południowym Okręgu Wojskowym uczestniczy 12,5 tys. wojskowych.

Wcześniej odbyły się różnego rodzaju ćwiczenia, określane jako przygotowania do manewrów, w tym sprawdziany gotowości bojowej, ćwiczenia z zakresu zabezpieczenia materialno-technicznego sił zbrojnych, sprawdziany gotowości do pracy terytorialnych oddziałów ministerstw i banku centralnego w warunkach wojny.

Południowy Okręg Wojskowy obejmuje południową Rosję, w tym regiony w pobliżu Ukrainy, anektowany Krym, jak również obszary Kaukazu Północnego, a także bazy rosyjskie poza granicami kraju: w Abchazji, Osetii Południowej i Armenii.

Sztab Generalny rosyjskich sił zbrojnych zapowiedział w piątek, że w najbliższych miesiącach prowadzone będą dalsze sprawdziany gotowości bojowej oddziałów i zgrupowań wojsk.

Z Moskwy Anna Wróbel

d3s9anr

Podziel się opinią

Share
d3s9anr
d3s9anr
Więcej tematów