Trwa ładowanie...

Rośnie zagrożeniu ze strony Korei Płn. "Działania komunistycznego reżimu mogą doprowadzić do wojny"

• Prezydent Korei Południowej Park Geun Hie ostrzega przed działaniami Korei Płn.

• Pociski balistyczne i broń atomowa są wymierzone w nas - oceniła

• Korea Północna przeprowadziła piąty test ładunku jądrowego

Share
Rośnie zagrożeniu ze strony Korei Płn. "Działania komunistycznego reżimu mogą doprowadzić do wojny"
Źródło: AFP, Fot: Ahn Young-joon
d47nh3w

Północnokoreańskie pociski balistyczne i broń atomowa stanowią dla Korei Południowej nadciągające zagrożenie - powiedziała prezydent tego kraju Park Geun Hie. Jej zdaniem działania komunistycznego reżimu mogą doprowadzić do wojny w regionie.

Według Park działania Pjongjangu "mogą ściągnąć na Półwysep Koreański groźbę wojny". Podczas spotkania z przywódcami głównych sił politycznych Korei Płd. prezydent oceniła, że zagrożenie ze strony komunistycznego państwa jest "rzeczywiste".

d47nh3w

- Skoro Korea Północna publiczne deklarowała, że jej głowice nuklearne zostały przystosowane do montażu na pociskach balistycznych, powinniśmy mieć na uwadze, że ich broń jest rzeczywistym, nadciągającym zagrożeniem, wymierzonym w nas, a nie tylko przeszkodą w negocjacjach - dodała prezydent Park.

Północnokoreańskie media poinformowały, że w 68. rocznicę powstania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej przeprowadzono udany, piąty już test ładunku jądrowego oraz że kraj jest w stanie instalować głowice nuklearne na strategicznych pociskach balistycznych.

Próba, która miała największą jak dotąd siłę wybuchu, wynoszącą 10 kiloton, wywołała poważne zaniepokojenie wśród sąsiadów Korei Płn., a także w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Japonii.

Informacja o kolejnej północnokoreańskiej próbie nuklearnej wywołała szczególnie nerwowe reakcje w Korei Płd. Jej władze podały, że władze w Seulu opracował plan kompletnego zniszczenia stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, poprzez intensywne bombardowania, jeśli pojawią się oznaki, że reżim przygotowuje atak nuklearny.

d47nh3w

Podziel się opinią

Share
d47nh3w
d47nh3w
Więcej tematów