Trwa ładowanie...

Rosji kończy się precyzyjna amunicja w wojnie z Ukrainą. Użyje tzw. głupich bomb

Rosji w wojnie z Ukrainą kończy się precyzyjna amunicja i jest prawdopodobne, że będzie polegać na tak zwanych głupich bombach i artylerii, powiedział w czwartek wysoki rangą urzędnik Pentagonu - informuje Reuters.

Zdjęcie z ataku Rosjan na Mariupol w Ukrainie Zdjęcie z ataku Rosjan na Mariupol w Ukrainie Źródło: East News, fot: -
ddaorrn
ddaorrn

"Głupie bomby" - zwane również bombami swobodnego spadania - to niekontrolowane ładunki dostarczane przez samolot, które nie zawierają systemu naprowadzania, a zatem po prostu podążają po trajektorii balistycznej.

Reuters przytacza jednocześnie opinię podsekretarza obrony ds. polityki Colina Kahla, który powiedział, że nie wierzy w to, by prezydent Władimir Putin chciał mieć totalny konflikt z NATO.

ddaorrn

Jednocześnie brytyjskie ministerstwo obrony podaje, że ukraińskie ataki na cele o wysokiej wartości i na zasoby logistyczne zmuszą Rosję do zapewnienia im dodatkowej obrony, co tym bardziej osłabi jej potencjał ofensywny.

Ekspert o taktyce Ukrainy i Rosji. "Nie mogą zwyciężyć, więc walą na oślep"

"Siły ukraińskie przeprowadziły uderzenia na cele o wysokiej wartości na okupowanych przez Rosję obszarach Ukrainy, w tym na okręt desantowy i magazyny amunicji w Berdiańsku" - podaje brytyjskie ministerstwo obrony.

"Jest prawdopodobne, że Ukraińcy będą nadal atakować zasoby logistyczne na terenach zajętych przez Rosję. Zmusi to wojska rosyjskie do priorytetowego potraktowania obrony ich łańcucha dostaw i pozbawi je tak potrzebnego uzupełniania oddziałów. Ograniczy to zdolność Rosji do prowadzenia operacji ofensywnych i jeszcze bardziej zaszkodzi i tak już słabnącemu morale" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

ddaorrn

Rosjanie zaatakowali rakietami jednostkę wojskową na obrzeżach Dniepru

Z kolei minionej nocy Dowództwo Powietrzne "Wschód" Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowało, że w czwartek "około 22:38 Rosja wykonała dwa ataki rakietowe na jedną z jednostek wojskowych na obrzeżach Dniepru. W rezultacie budynki jednostki zostały znacznie zniszczone".

W wyniku trafienia rakiet doszło do dwóch pożarów, pisze "Ukraińska Prawda". Państwowe Pogotowie Ratunkowe w obwodzie dniepropietrowskim przekazało, że ustalane są informacje o zabitych i rannych.

Wcześniej Dowództwo Powietrzne "Wschód" Sił Zbrojnych Ukrainy informowało, że w obwodzie dniepropietrowskim wojska rosyjskie rozpoczęły atak rakietowy na obiekt wojskowy.

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddaorrn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

ddaorrn
Więcej tematów