Trwa ładowanie...
dqi3hsy
IAR

Rosjanie w Syrii? Francuska prasa: to niemal pewność

Francuska prasa jest niemal pewna, że rosyjscy wojskowi przebywają w Syrii. Jednak nie wszyscy eksperci cytowani przez media podzielają ten punkt widzenia.
Share
Rebelianci PKK od lat walczą o niepodległe państwo, na obrzeżach kilku krajów (na zdj. w syryjskim mieście Ain Issi)
Rebelianci PKK od lat walczą o niepodległe państwo, na obrzeżach kilku krajów (na zdj. w syryjskim mieście Ain Issi)Źródło: AFP, Fot: Delili Souleiman
dqi3hsy

Dziennik "Le Figaro" przypomina, że Moskwa nigdy nie kryła się z tym, iż wspiera dostawami broni reżim w Damaszku. Wysyła tam także swoich specjalistów wojskowych.

Według francuskiej gazety, analiza fotografii oraz informacji przechwyconych w internecie nie pozostawiają wątpliwości, że poza wschodnią Ukrainą także Syria stała się nowym polem bitwy dla Rosji.

"Le Figaro" powołuje się przy tym na materiały nakręcone przez reżim Baszara al-Asada w pobliżu syryjskiego portu, w którym znajduje się baza rosyjskiej marynarki wojennej.

dqi3hsy

Gazeta twierdzi też, że czołgi wyprodukowane w Rosji, które nie należą do armii syryjskiej, lecz do rosyjskiej, widziano, gdy brały udział w walkach.

Wcześniej media nad Sekwaną tłumaczyły plany prezydenta Hollande’a uderzenia z powietrza na islamistów w Syrii między innymi zwiększoną obecnością w tym kraju wojsk rosyjskich.

Dzisiaj MSZ po raz pierwszy oficjalnie przyznał, że rosyjscy eksperci wojskowi przebywają na terenie Syrii.

Zobacz również wideo: Polka uciekła przed wojną w Syrii. Teraz grozi jej areszt w Jordanii

dqi3hsy

Podziel się opinią

Share
dqi3hsy
dqi3hsy
Więcej tematów