Trwa ładowanie...
d1spz9q

Rosjanie twierdzą, że USA pomagają Państwu Islamskiemu. Dowód to... screen z gry komputerowej

Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało na Twitterze serię zdjęć, które miały być "niepodważalnym dowodem" na wspieranie Państwa Islamskiego przez USA. Wpis okazał się prowokacją, bowiem szybko odkryto, że dołączone do niego zdjęcia pochodzą z gry komputerowej "AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fragment gry "AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron", który miał być dowodem na współpracę USA z Państwem Islamskim.
Fragment gry "AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron", który miał być dowodem na współpracę USA z Państwem Islamskim. (YouTube)
d1spz9q

Po krótkiej rozmowie Władimira Putina i Donalda Trumpa, która miała miejsce w sobotę podczas szczytu ASEAN w Wietnamie w świat poszła ważna deklaracja. Przywódcy największych mocarstw atomowych, pomimo niewątpliwych różnic, ogłosili "nowe podejście w rozumieniu konfliktu w Syrii". Jeżeli ktoś zrozumiał ten przekaz, jako krok w kierunku porozumienia się Rosji i USA, by zakończyć trwający od lat konflikt syryjski, prawdopodobnie musi zrewidować swoje poglądy.

   Twitter

Rosyjski resort obrony po raz kolejny wypuścił do sieci fake newsa na temat amerykańskiego zaangażowania w Syrii. Tym razem elementem wojny informacyjnej był tweet, który przedstawiał "niezbite dowody" na to, że Amerykanie pomagają terrorystom z Państwa Islamskiego uciekać przed siłami rosyjskimi, a następnie ułatwiają im przegrupowywanie i ponowne uzbrajanie. Według Rosjan wojska USA miały ułatwiać islamskim terrorystom ucieczkę z oblężonego miasta Abu Kamal, które było ostatnią twierdzą Państwa Islamskiego na terenie Syrii.

d1spz9q

Prawda okazała się jednak inna. Część zdjęć opublikowanych na Twitterze pochodzi z gameplay'a "AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron", który od wielu lat można obejrzeć w serwisie Youtube.

Pozostałe to natomiast zrzuty ekranu z nagrana irackiego ministerstwa obrony, które przedstawiało atak rakietowy armii Iraku na pozycje Państwa Islamskiego w Faludży w czerwcu 2016 roku. Inne zaś pokazują akcję militarną w Libii.

We wtorek fałszywe zdjęcia zniknęły z profilu rosyjskiego resortu obrony.

d1spz9q

Podziel się opinią

Share

d1spz9q

d1spz9q
Więcej tematów