Trwa ładowanie...
dl6r50o

Rosjanie przeprowadzają "szpiegowski" lot nad Polską

W ramach międzynarodowego traktatu o otwartych przestworzach grupa rosyjskich inspektorów rozpoczęła lot obserwacyjny nad terytorium Polski w samolocie zwiadowczym An-30B - poinformowała agencja ITAR-TASS powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.
Share
dl6r50o

- Lot, który zakończy się 20 maja, zostanie przeprowadzony na wcześnie ustalonej trasie, która wyniesie 1400 km - powiedziano w resorcie obrony.

- Na pokładzie rosyjskiego samolotu specjaliści z Rosji i Polski będą wspólnie dokonywać kontroli przestrzegania założeń i uzgodnień w dziedzinie stosowania środków technicznych obserwacji - poinformował resort dodając, że w roku 2011 to 9. lot obserwacyjny, którego dokonują inspektorzy rosyjscy nad terytorium państw, które zawarły traktat.

Przypomniano, że w tym samym czasie grupa fińskich inspektorów dokonuje lotu zwiadowczego nad terytorium Rosji.

Układ o otwartych przestworzach, który zezwala państwom-stronom na wzajemną lotniczą obserwację swoich terytoriów, zawarto w Helsinkach 24 marca 1992 roku. Wszedł w życie w roku 2002. Podpisali go członkowie NATO oraz kraje Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polska.

dl6r50o

Podziel się opinią

Share
dl6r50o
dl6r50o
Więcej tematów