Trwa ładowanie...
d3zjgck
IAR

Rosjanie przejęli wyjątkowe obiekty wojskowe na Krymie

Rosja, dzięki przyłączeniu Krymu, uzyskała dostęp do niektórych cennych obiektów wojskowych, zbudowanych w czasach radzieckich. Moskiewskie media zastanawiają się, na ile będą one znowu przydatne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja uzyskała dostęp do obiektów wojskowych, zbudowanych w czasach radzieckich
Rosja uzyskała dostęp do obiektów wojskowych, zbudowanych w czasach radzieckich (AFP, Fot: Viktor Drachev)
d3zjgck

Rosjanie przejęli unikatowy kompleks o nazwie "Nitka" w miejscowości Nowofiodorowka, zbudowany na potrzeby szkolenia pilotów mających służyć na lotniskowcach. Z kolei w wojskowym delfinarium w Zatoce Kozackiej koło Sewastopola będą teraz mieć jeden z dwóch na świecie ośrodków szkolenia tak zwanych bojowych delfinów.

Te morskie ssaki w okresie istnienia Związku Radzieckiego tresowano dla potrzeb marynarki wojennej - na przykład do ochrony okrętów wojskowych oraz portów, a także do ataków na statki przeciwnika.

Z kolei pod Teodozją rosyjska armia przejęła wydrążone w górach w latach 50. XX wieku długie tunele, w których chroniono broń atomową. W sumie, według moskiewskich mediów, Rosja na Krymie przejęła 193 obiekty wojskowe, które po rozpadzie Związku Radzieckiego znalazły się w granicach Ukrainy.

d3zjgck

Podziel się opinią

Share
d3zjgck
d3zjgck
Więcej tematów