Trwa ładowanie...

Rosjanie nie płacą. Lasy Państwowe mają problem

Rosjanie przestali płacić za ośrodek wypoczynkowy w Skubiance wynajmowany od Lasów Państwowych. Instytucja żąda od rosyjskich dyplomatów oddania nieruchomości pod Warszawą.

Share
Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew
Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d27bame

Minął termin wyznaczony ambasadzie Rosji na oddanie ośrodka wypoczynkowego w Skubiance nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak informuje "Fakt", Lasy Państwowe w piśmie do ambasady zażądały wydania nieruchomości do 4 maja. Rosjanie nie przekazali jednak atrakcyjnie położonej daczy.

Wojna w Ukrainie. Lasy Państwowe chcą eksmisji

- Teraz podejmiemy kroki prawne - przekazał dziennikowi Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych. Wyjaśnił, że przygotowywane są pozwy sądowe w sprawie zabezpieczenia i eksmisji Rosjan z ośrodka nad jeziorem.

Zobacz też: Ekspert o Białorusi: Łukaszenka widzi w społeczeństwie potencjał detonacji

Rosjanie od kilku miesięcy nie płacą za dzierżawę, a ich zaległość w opłatach to niemal 25 tys. zł.

d27bame

Wstęp do ośrodka tylko dla ambasadora Rosji

Ambasada Federacji Rosyjskiej użytkuje ośrodek w Skubiance od lutego 2010 roku. "Fakt" wyjaśnia, że chodzi o teren Nadleśnictwa Jabłonna o powierzchni około pięciu hektarów.

Wstęp na teren ośrodka z luksusową willą ma jedynie rosyjski ambasador w Polsce Siergiej Andriejew, jego najbliżsi współpracownicy i goście.

Rosjanie nie płacą za nieruchomości

Ośrodek w Skubiance to następna z wielu nieruchomości, które użytkują rosyjscy dyplomaci, nie płacąc za wynajem. Tak jest m.in. z budynkiem dawnej szkoły rosyjskiej w Warszawie, który niebawem przejmie komornik sądowy. Kilka tygodni temu stało się tak ze "Szpiegowem", czyli kompleksem mieszkalnym przy ul. Sobieskiego.

d27bame

Nieruchomości, które bezprawnie użytkują Rosjanie, znajdują się także na Pomorzu. W Gdańsku np. chodzi o konsulat generalny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d27bame
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d27bame
d27bame
Więcej tematów