Trwa ładowanie...

Rosja – zatrzymano uczestników akcji antyputinowskich

Rosja - w dniu urodziny Władimira Putina zatrzymano demonstrantów wykrzykujących nieprzychylne hasła.

Share
Rosja – zatrzymano uczestników akcji antyputinowskich
Źródło: iStock.com
d74k8qs

Rosja – akcje antyputinowskie

W niedzielę, w dniu 66 urodzin prezydenta Rosji Władimira Putina zatrzymano demonstrantów. Uczestnicy akcji antyputynowskich w Moskwie, Petersburgu i Kazaniu wznosili nieprzychylne hasła pod adresem głowy państwa. Wiadomo, że łącznie zatrzymano około dziesięciu osób.

Demonstracje – różne przypadki

Na komisariat w Petersburgu trafiły 4 z nich. Demonstranci rozwinęli na jednej z ulic transparent z napisem „Długich lat więzienia”. Odpalono również świecie dymne. Po zatrzymaniu jeden z demonstrantów poinformował, że służby sporządzają wobec niego protokół o wykroczeniu administracyjnym polegającym na udziale w demonstracji bez zezwolenia, która w konsekwencji pociągnęła za sobą zakłócenia w funkcjonowaniu infrastruktury.

d74k8qs

W kazaniu zatrzymano trzy osoby, które usiłowały rozwinąć baner z napisem „W dniu urodzin – kłamcy i złodziejowi”.
W Moskwie aktywiści ruchu Wiesna przygotowali mapę Rosji z hasłami krytykującymi bilans rządów Władimira Putina. Wiadomo, że troje uczestników akcji zostało zatrzymanych pod gmachem administracji prezydenta Rosji. Należy podkreślić, że policja zażądała od nich usunięcia wszystkich zdjęć dokumentujących przebieg demonstracji.

Przypominamy, że Władimir Putin urodził się 7 października 1952 roku w Leningradzie (obecnie Petersburgu).

d74k8qs

Podziel się opinią

Share
d74k8qs
d74k8qs
Więcej tematów