Trwa ładowanie...
d217wcd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja zaniepokojona manewrami NATO na Ukrainie. "Zagrażają procesowi pokojowemu"

Wspólne międzynarodowe ćwiczenia NATO w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy, odbywające się pod dowództwem amerykańskim i ukraińskim, zagrażają kruchemu procesowi pokojowemu na wschodzie tego kraju - oznajmiło rosyjskie MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja zaniepokojona manewrami NATO na Ukrainie. "Zagrażają procesowi pokojowemu"
(PAP/EPA, Fot: MYKOLA TYS)
d217wcd

"Takie podejmowane przez NATO akcje są wyraźną demonstracją prowadzonego przez Sojusz prowokacyjnego kursu bezwarunkowego poparcia polityki obecnych kijowskich władz w południowo-wschodniej części Ukrainy, co powoduje, że w regionie tym nadal umiera codziennie wielu cywilów" - czytamy w oświadczeniu.

Manewry NATO: 2 tys. żołnierzy na poligonie w Jaworowie

Waszyngton i Kijów rozpoczęły na poligonie w Jaworowie w obwodzie lwowskim manewry pod kryptonimem Rapid Trident-2015, w których uczestniczy 2 tys. żołnierzy z 18 krajów, w tym członków NATO. Ćwiczenia, które potrwają do 31 lipca, mają na celu zaprezentowanie międzynarodowego wsparcia wojskowego dla prowadzonej od kilkunastu miesięcy przez ukraińską armię operacji militarnej przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie kraju. Wśród uczestników manewrów jest 800 żołnierzy ukraińskich, a także żołnierze m.in. z Wielkiej Brytanii, Polski, Rumunii, Bułgarii, Gruzji i Litwy.

d217wcd

Poprzednie ćwiczenia, Rapid Trident-2014, odbyły się na tym samym poligonie we wrześniu ubiegłego roku. Brało w nich udział 1,2 tys. żołnierzy z 15 krajów.

Rosyjskie MSZ jest zdania, że "NATO nie tylko nie jest gotowe uznać możliwych negatywnych konsekwencji ćwiczeń, ale wręcz zwiększa ich zakres".

Armia ukraińska zapowiedziała także inne ćwiczenia wojskowe, w pobliżu Mariupola, strategicznego portu nad Morzem Azowskim i ostatniego dużego miasta w strefie konfliktu znajdującego się pod kontrolą sił rządowych.

Trwający od kilkunastu miesięcy konflikt pomiędzy Kijowem i prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy kosztował już życie ponad 6,5 tys. osób.

d217wcd

Podziel się opinią

Share

d217wcd

d217wcd
Więcej tematów