Trwa ładowanie...
d4ghugt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja wniosła projekt rezolucji o walce z terroryzmem

Rosja wniosła pod obrady RB ONZ zmodyfikowany projekt rezolucji o koordynacji działań w walce z organizacjami terrorystycznymi, zwłaszcza z Państwem Islamskim (IS) - poinformował stały przedstawiciel Rosji w ONZ Witalij Czurkin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witalij Czurkin
Witalij Czurkin (AFP, Fot: Don Emmert)
d4ghugt

Czurkin sprecyzował, że projekt uwzględnia niektóre ustalenia niedawnego szczytu G20 w Turcji. - Większy akcent położono na walce z IS oraz na konieczności wspólnych działań - dodał.

Rosyjski dyplomata podkreślił, w relacji agencji TASS, że chodzi w szczególności o wspólne działania zmierzające do "schwytania i ukarania tych, którzy dokonują ataków terrorystycznych". Według Czurkina projekt "zawiera precyzyjną koncepcję samoobrony" oraz przewiduje konieczność uzgodnienia podejmowanych działań z władzami państw, na terytorium których dokonywane są operacje wojskowe.

Według Czurkina Rosja konsultowała się z Francją, której prezydent Francois Hollande wezwał wcześniej Radę Bezpieczeństwa do uchwalenia rezolucji o wspólnej walce z terroryzmem.

Rosja przedstawiła pierwszy projekt rezolucji o walce z terroryzmem we wrześniu br., jednak nie uzyskał on poparcia kilku stałych członków Rady Bezpieczeństwa.

d4ghugt

Podziel się opinią

Share

d4ghugt

d4ghugt
Więcej tematów