Trwa ładowanie...
dapvnjl

Rosja wniosła projekt rezolucji o walce z terroryzmem

Rosja wniosła pod obrady RB ONZ zmodyfikowany projekt rezolucji o koordynacji działań w walce z organizacjami terrorystycznymi, zwłaszcza z Państwem Islamskim (IS) - poinformował stały przedstawiciel Rosji w ONZ Witalij Czurkin.
Share
Witalij Czurkin
Witalij CzurkinŹródło: AFP, Fot: Don Emmert
dapvnjl

Czurkin sprecyzował, że projekt uwzględnia niektóre ustalenia niedawnego szczytu G20 w Turcji. - Większy akcent położono na walce z IS oraz na konieczności wspólnych działań - dodał.

Rosyjski dyplomata podkreślił, w relacji agencji TASS, że chodzi w szczególności o wspólne działania zmierzające do "schwytania i ukarania tych, którzy dokonują ataków terrorystycznych". Według Czurkina projekt "zawiera precyzyjną koncepcję samoobrony" oraz przewiduje konieczność uzgodnienia podejmowanych działań z władzami państw, na terytorium których dokonywane są operacje wojskowe.

Według Czurkina Rosja konsultowała się z Francją, której prezydent Francois Hollande wezwał wcześniej Radę Bezpieczeństwa do uchwalenia rezolucji o wspólnej walce z terroryzmem.

Rosja przedstawiła pierwszy projekt rezolucji o walce z terroryzmem we wrześniu br., jednak nie uzyskał on poparcia kilku stałych członków Rady Bezpieczeństwa.

dapvnjl

Podziel się opinią

Share
dapvnjl
dapvnjl
Więcej tematów