Trwa ładowanie...
d2v0d40
IAR

Rosja: Władimir Putin zwalnia 110 tys. funkcjonariuszy MSW

Prezydent Rosji podpisał dekret o redukcji liczby funkcjonariuszy MSW. Według agencji Ria Novosti pracę straci około 110 tysięcy osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: SERGEI ILNITSKY)
d2v0d40

Dekret prezydenta zaleca ministrowi spraw wewnętrznych 10-procentową redukcję pracowników. W resorcie pozostanie około miliona funkcjonariuszy.

Kilka miesięcy temu szef ministerstwa dał do zrozumienia, kto nie musi bać się utraty pracy. "Resort bierze pod pełną protekcję rejonowe oddziały policji" - cytowały wypowiedź generała Władimira Kołokolcewa rosyjskie media.

Redukcje w MSW zbiegają się z pracami nad rozszerzeniem uprawnień policji. W Dumie Państwowej jest projekt, który zakłada liberalizację przepisów dotyczących użycia broni przez funkcjonariuszy oraz prowadzenia rewizji i stosowani przymusu bezpośredniego.

W opinii mieszkańców Moskwy, w ostatnich latach rosyjska policja znacznie poprawiła swój wizerunek. Na dobrym wizerunku policji zależy też autorom nowej ustawy. Deputowani chcą, aby funkcjonariusze stali się "mężami zaufania" i nie kojarzyli się już z aparatem represji i korupcją.

d2v0d40

Podziel się opinią

Share
d2v0d40
d2v0d40
Więcej tematów