Trwa ładowanie...
d285qdz

Rosja. Uratowany kot "dostał posadę" w ministerstwie

Najpierw cudem uniknął śmierci, został uratowany przez pracowników sortowni odpadów. Teraz rozpoczął karierę w administracji publicznej, został zatrudniony w rosyjskim resorcie środowiska.
Share
Rosja. Uratowany kot "dostał posadę" w ministerstwie
Rosja. Uratowany kot "dostał posadę" w ministerstwieŹródło: Twitter
d285qdz

Od okropnej śmierci ocalałego kota dzieliły centymetry. Ktoś wsadził go do worka i wyrzucił do śmieci. Gdyby nie czujność pracownika sortowni odpadów Michaiła Tukasza, ta historia mogłaby być bardzo smutna. Mężczyzna pracujący przy taśmie, na której odpady jadą wprost do niszczarek, zobaczył, że worek się porusza i zdjął go z taśmy, tym samym ratując zwierzakowi życie.

Rosja. Kot nowym urzędnikiem resortu środowiska

Historia kociego szczęściarza poruszyła minister środowiska w rządzie regionu Wołgi, która decydowała, że zwierzak zostanie "zatrudniony" w jej resorcie. Kotu trafiła się całkiem niezła posada, bo Gulnara Rachmatullina wyznaczyła go na swojego zastępcę. Na zdjęciach publikowanych na profilach ministerialnych w mediach społecznościowych widać, że kocur zadomowił się już w nowym miejscu. Minister Rachmatullina zaapelował do mieszkańców regionu, by nie porzucali zwierząt i zamiast tego oddawali je do schronisk.

d285qdz

Michaił Tukasz, który uratował nowego wiceministra, otrzymał od resortu specjalne podziękowania, a dyrekcja sortowni obiecała go wynagrodzić. Uratowany kot dołączył do grona zwierząt uratowanych przez pracowników sortowni. Wcześniej udało im się ocalić dwa żółwie i afrojeża białobrzuchego.

Szczepionka na COVID. Dr Matylda Kłudkowska o błędzie podczas szczepień w Niemczech

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d285qdz

Podziel się opinią

Share
d285qdz
d285qdz
Więcej tematów