Trwa ładowanie...

Trwa budowa utwardzonej drogi w Puszczy Białowieskiej

Polskie Lasy Państwowe rozpoczęły utwardzanie Drogi Narewkowskiej, znajdującej się w Puszczy Białowieskiej. Wywołało to falę protestów ekologów, którzy boją się, że to zaszkodzi przyrodzie i żyjącym w lasach zwierzętom.

Share
Trwa budowa utwardzonej drogi w Puszczy Białowieskiej
Źródło: East News
d1j39c1

Droga Narewkowska skraca o połowę odległość pomiędzy Narewką a Białowieżą. Liczy ona 22 km i jest popularna wśród okolicznych mieszkańców i turystów. Na początku września ruszyła modernizacja tej trasy. Została ona odpowiednio zrównana i poszerzona. Obecnie trwa proces jej utwardzania.

Droga była już modernizowana, lecz z uwagi na liczne skargi organizacji pozarządowych Komisja Europejska nakazała przerwanie prac.

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk zapewnia, że "to nie asfalt", a jedynie "mieszanka mineralno-emulsyjna". Ekolodzy jednak zaprzeczają, aby chodziło im tylko o materiał, z której budowana jest droga.

Podkreślają, że budowanie trasy samochodej w sercu Puszczy Białowiejskiej jest niedopuszczalne z uwagi na zwiększenie się w konsekwencji ruchu na drodze przecinającej te lasy. To z kolei może niszczyć przyrodę oraz zagrażać zwierzętom.


Zarezerwuj weekend w okolicach Puszczy Białowieskiej! Na stronie booking kod rabatowy znajdziesz atrakcyjne oferty promocyjne.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j39c1

Podziel się opinią

Share
d1j39c1
d1j39c1
Więcej tematów