Trwa ładowanie...
dhgoxzh

Trwa budowa utwardzonej drogi w Puszczy Białowieskiej

Polskie Lasy Państwowe rozpoczęły utwardzanie Drogi Narewkowskiej, znajdującej się w Puszczy Białowieskiej. Wywołało to falę protestów ekologów, którzy boją się, że to zaszkodzi przyrodzie i żyjącym w lasach zwierzętom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Droga Narewkowska przecina Puszczę Białowieską.
Droga Narewkowska przecina Puszczę Białowieską. (East News)
dhgoxzh

Droga Narewkowska skraca o połowę odległość pomiędzy Narewką a Białowieżą. Liczy ona 22 km i jest popularna wśród okolicznych mieszkańców i turystów. Na początku września ruszyła modernizacja tej trasy. Została ona odpowiednio zrównana i poszerzona. Obecnie trwa proces jej utwardzania.

Droga była już modernizowana, lecz z uwagi na liczne skargi organizacji pozarządowych Komisja Europejska nakazała przerwanie prac.

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk zapewnia, że "to nie asfalt", a jedynie "mieszanka mineralno-emulsyjna". Ekolodzy jednak zaprzeczają, aby chodziło im tylko o materiał, z której budowana jest droga.

dhgoxzh

Podkreślają, że budowanie trasy samochodej w sercu Puszczy Białowiejskiej jest niedopuszczalne z uwagi na zwiększenie się w konsekwencji ruchu na drodze przecinającej te lasy. To z kolei może niszczyć przyrodę oraz zagrażać zwierzętom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

dhgoxzh

dhgoxzh
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów