Trwa ładowanie...

Rosja: Turyści polecą wokół Księżyca. Wycieczka warta miliony dolarów

Jedno z rosyjskich przedsiębiorstw pracuje nad ofertą turystyczną lotu wokół Księżyca. Za podróż trzeba będzie zapłacić nawet 180 milionów dolarów.

Rosja: Turyści polecą wokół Księżyca. Wycieczka warta miliony dolarówŹródło: Pixabay.com
d1u1mb8
d1u1mb8

Firma Energia od kilku lat planuje zorganizowanie podróży dookoła Księżyca, ale dopiero teraz prace są nieco szybsze i bardziej zaawansowane. W tym czasie z taką ofertą wyszli już Amerykanie. SpaceX podpisało już nawet umowę z pierwszym turystą. Będzie nim japoński miliarder Yūsaku Maezawa, który na pokład statku Big Falcon (BFR) zabierze ze sobą osiem wybranych przez siebie osób. Lot Japończyka ma się odbyć najwcześniej w drugiej połowie 2019 roku.

Rosyjska firma jednak nie planuje zabierać aż tylu osób. W statku mają być trzy osoby - dwie jako turyści, bowiem jedno zostało przeznaczone dla dowódcy statku, który ma być profesjonalnym kosmonautą.

Pierwotnie cena za lot miała wynosić 150 milionów dolarów od turysty. Były też próby obniżenia jej do 120 milionów, by zachęcić więcej ludzi. Jednak cena maksymalna może wynieść nawet 180 mln. Spowodowane to jest rewizją wymogów ekonomicznych wobec projektu.

W całej historii lotów w kosmos tylko 24 osoby odwiedziły Księżyc, ale od 1972 roku nikt nie lądował na satelicie Ziemi

d1u1mb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u1mb8
Więcej tematów