Trwa ładowanie...

Rosja: Steven Seagal chce zostać gubernatorem

Gwiazda Hollywood i ikona filmów ze sztukami walki Steven Seagal powiedział, że chce zostać gubernatorem jednego z regionów Federacji Rosyjskiej. Najbardziej go interesuje Kraj Nadmorski - najbardziej wysunięty na wschód Rosji. Określił się też "przedstawicielem Władimira Putina".

Share
Rosja: Steven Seagal chce zostać gubernatoremŹródło: SplashNews.com/East News
d3i48fk

Sprawa funkcji gubernatora

Aktor przybył do Władywostoku na festiwal filmowy Pacific Meridian. Dziennikarze pytali go wtedy o posadę gubernatora regionu, o której plotkowało się w ostatnich dniach. Seagal mówił, że reprezentuje tutaj interesy Putina, ale z chęcią zostanie gubernatorem.

Dodał też, że jego przodkowie pochodzą z Kraju Nadmorskiego i to też motywuje jego chęć zajęcia stanowiska gubernatora regionu.

Dziennikarze doszukują się zupełnie innego motywu. 9 września była pierwsza tura wyborów nowego gubernatora. Dalej przeszli obecny gubernator reprezentujący partię parlamentarną Zjednoczona Rosja i jeden z opozycjonistów z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Druga tura odbyła się 23 września i na wniosek kandydatów wyniki unieważniono - dopatrzyli się naruszeń przy liczeniu i weryfikacji głosów. Prawo wyborcze nakazuje zorganizować nowe wyboru przed 16 grudnia. Dziennikarze określają sytuację jako skomplikowaną.

d3i48fk

Anar Reiband próbował zdementować deklaracje Seagala, mówiąc że żartuje z byciem gubernatorem. Rosyjskie media jednak nie są skłonne mu uwierzyć.

"Przedstawiciel Putina"

W ostatnim czasie mówi się dużo nt. relacji z Japończykami i oficjalnego ogłoszenia pokoju. Seagal został wyznaczony w sierpniu przez rosyjskie MSZ na wysłannika ds. stosunków z Japonią. - Dołożę wszelkich starań, żeby wzmocnić stosunki dyplomatyczne między Moskwą a Tokio - powiedział. Od kwietnia współpracuje także przy poprawie relacji rosyjsko-amerykańskich.

Steven Seagal otrzymał obywatelsko rosyjskie w listopadzie 2016 roku. Prawo pozwala nadawać je za zasługi dla Rosji lub za ogólne osiągnięcia.

Kraj Nadmorski jest najbardziej wysuniętą częścią państwa rosyjskiego na południowy wschód. Jest częścią Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Stolicą Kraju Nadmorskiego jest Władywostok, największe miasto portowe rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Region zamieszkuje niespełna dwa miliony ludzi. Ma dostęp do Morza Japońskiego. Graniczy z Chinami i Koreą Północną.

d3i48fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i48fk
Więcej tematów