Trwa ładowanie...
d3rw70u

Rosja rozpoczyna manewry przy granicy z Unią

Rosja rozpoczyna kolejne w tym roku manewry. Tym razem odbędą się w obwodzie pskowskim graniczącym z Łotwą i Estonią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja rozpoczyna manewry przy granicy z Unią
(AFP, Fot: Dmitry Serebryakov)
d3rw70u

W 6-dniowych manewrach wezmą udział wojska desantowe. Zgodnie z planem, 15 samolotów transportowych IŁ-76 zrzuci 3 tysiące spadochroniarzy na bliżej nieoznaczone miejsce na poligonie. W ćwiczeniach weźmie też udział ponad 30 samolotów i helikopterów oraz sprzęt artyleryjski i obrony przeciwlotniczej. Manewry zakończą się strzelaniem ze wszystkich rodzajów broni zarówno w dzień jak i w nocy.

Zgodnie ze scenariuszem manewrów trzy tysiące spadochroniarzy wraz z artylerią samobieżną zostanie zrzuconych na nieznany teren i będzie prowadziło operację ofensywną połączoną ze strzelaniem ostrą amunicją - informuje Biełsat news. Zrzutu 12 jednostek techniki mają dokonać samoloty transportowe Ił-76. Ogółem w manewrach ma wziąć udział ponad 30 samolotów i helikopterów bojowych, w tym Su-34, Ka-52, Mi-28, Mi-24, Mi-8 oraz Ił-76.

Strzelanie, w tym nocne, jest zaplanowane na 14-15 sierpnia, gdy w trakcie operacji ofensywnej wojska desantowe mają dokonać zniszczenia umownych obiektów nieprzyjaciela. Dywizja desantowo-szturmowa w armii rosyjskiej różni się od powietrzno-desantowej tym, że 100 procent jej osobowego składu jest przygotowanych do zrzutu ze spadochronem. Oprócz tego w dywizjach szturmowych w każdym pułku dodany jest wzmocniony batalion, który potrafi dokonywać zrzutu z samolotów całej swojej techniki ciężkiej.

d3rw70u

W ciągu ostatnich miesięcy, Rosja przeprowadziła szereg manewrów na terenie całego kraju, testując wszystkie rodzaje wojsk. Między innymi, 2 dni temu zakończyła ćwiczenia lotnicze w obwodzie astrachańskim na południu kraju, blisko ukraińskiej granicy. Wcześniej przeprowadziła tam manewry z udziałem systemów przeciwlotniczych ziemia-powietrze S-300. Z kolei, na początku lipca rosyjska armia przeprowadziła manewry Floty Czarnomorskiej.

W opinii niektórych ekspertów, narzędzia wojskowe stają się coraz wyraźniejszym elementem rosyjskiej polityki zagranicznej.

d3rw70u

Podziel się opinią

Share

d3rw70u

d3rw70u
Więcej tematów