Trwa ładowanie...
dwr41y5

Rosja rozdaje paszporty w Donbasie. ONZ zareaguje?

Władimir Putin podpisał dekret upraszczający drogę do rosyjskiego obywatelstwa mieszkańcom Donbasu. Władze Ukrainy uznają ten krok za agresję i ingerencję w jej sprawy wewnętrzne. Pilne posiedzenie poświęcone temu tematowi planuje Rada Bezpieczeństwa ONZ.
Share
Putin rozdaje rosyjskie paszporty w Donbasie. Ukraina prosi ONZ o interwencję
Putin rozdaje rosyjskie paszporty w Donbasie. Ukraina prosi ONZ o interwencjęŹródło: PAP/EPA
dwr41y5

Jak donosi rosyjska agencja informacyjna Interfax, powołując się na swoje źródła w ONZ, pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ może odbyć się w czwartek wieczorem polskiego czasu. Chodzi o nadawanie przez Rosję obywatelstwa mieszkańcom ukraińskiego Donbasu.

- Decyzja Federacji Rosyjskiej o wydawaniu paszportów na okupowanych terytoriach ukraińskich jest kontynuacją agresji i ingerencją w sprawy wewnętrzne. Jest to nowy "paszportowy" etap okupacji Donbasu” - napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin. To właśnie Ukraina miała porposić ONZ o pilne posiedzenie w tej sprawie.

Putin rozdaje paszporty w Donbasie

Wszystko przez dekret, podpisany w środę przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Upraszcza on procedurę uzyskiwania obywatelstwa Rosji przez mieszkańców tzw. republik ludowych. To twory powołane przez prorosyjskich separatystów w Donbasie.

dwr41y5

Zobacz także: Rosja prezentuje nową broń

Decyzja Putina oznacza, że mieszkańcy Donbasu będą mogli uzyskać rosyjski paszport w ciągu trzech miesięcy. Prezydent Rosji i jego ludzie tłumaczą tę decyzję "względami humanitarnymi" oraz "ochroną ludności mówiącej i myślącej po rosyjsku przed działaniem reżimu w Kijowie".

Czytaj też: Rosja zestrzeliła myśliwiec. Swój
Kim Dzong Un nie lubi latać. Nawet na spotkanie z Putinem w Rosji pojechał pociągiem pancernym

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

dwr41y5

Podziel się opinią

Share
dwr41y5
dwr41y5
Więcej tematów