Trwa ładowanie...

Rosja przeprowadziła trzy próby międzykontynentalnych rakiet balistycznych

• Testowane były międzykontynentalne rakiety Siniewa
• Wystrzelono je z okolic Archangielska oraz z okrętów na Morzu Ochockim i Morzu Barentsa
• Cele zlokalizowano m.in. na poligonie na Kamczatce

Share
Rosja przeprowadziła trzy próby międzykontynentalnych rakiet balistycznych
Źródło: Wikipedia, Fot: Vitaly V. Kuzmin
dduky2b

Rosyjska armia przeprowadziła trzy próby rakiet balistycznych. Dwie z nich - z atomowych okrętów podwodnych stacjonujących na Morzu Ochockim oraz na Morzu Barentsa. Testowane były międzykontynentalne rakiety Siniewa. Ich cele były zlokalizowane na dalekiej północy europejskiej części kraju oraz na poligonach Kamczatki. Jak poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony, w momencie startu rakiet okręty były zanurzone.

Trzecia próba została podjęta z mobilnego systemu typu Topol na terenie kosmodromu Pliesieck w Obwodzie Archangielskim. Cel rakiety położony był również na Kamczatce.

dduky2b

Ministerstwo obrony poinformowało, że próby "potwierdziły gotowość jednostek do wypełniania zadań bojowych w wydłużonym reżimie".

Rakieta Siniewa weszła na uzbrojenie rosyjskich morskich sił strategicznych w 2007 roku. Może przenosić do 10 głowic jądrowych na maksymalną odległość 11,5 tysiąca kilometrów.

Kilka dni temu Rosja potwierdziła rozmieszczenie systemów rakietowych Iskander w Obwodzie Kaliningradzkim. Rakiety Iskander-M mają zasięg od 50 do 700 kilometrów, a więc z obwodu Kaliningradzkiego mogą razić cele zarówno w Warszawie, jak i Berlinie. Eksperci nie wykluczają, że mogą przenosić głowice z ładunkami jądrowymi.

dduky2b

Podziel się opinią

Share
dduky2b
dduky2b
Więcej tematów