Trwa ładowanie...
d2fs9us

Rosja potępia Kijów za plan użycia armii przeciwko separatystom

Rosyjskie MSZ uznało decyzję p.o. prezydenta Ukrainy o rozpoczęciu operacji przeciwko separatystom z użyciem armii za "przestępczy rozkaz" - informuje agencja Interfax.
Share
d2fs9us

W oświadczeniu w tej sprawie zażądano od Zachodu "wzięcia jego ukraińskich sojuszników pod kontrolę". "Zachód jest teraz odpowiedzialny za zapobieżenie wojnie domowej na Ukrainie" - głosi oświadczenie rosyjskiego MSW.

Zapowiedziano też pilne wniesienie dyskusji na temat sytuacji we wschodniej Ukrainie do porządku obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Turczynow ogłosił w niedzielę, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) rozpoczyna szeroką akcję antyterrorystyczną, w której zostaną użyte także siły zbrojne. Poinformował, że decyzję tę podjęła Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w związku z działaniami prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju, gdzie zajmowane są siedziby instytucji państwowych.

P.o. prezydenta dał separatystom czas na złożenie broni do poniedziałku i oświadczył, że jeśli to uczynią, obejmie ich amnestia.

d2fs9us

Podziel się opinią

Share
d2fs9us
d2fs9us
Więcej tematów