Trwa ładowanie...
d1p5dhz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosja: pomyślna próba rakiety balistycznej Siniewa

Rosyjskie media poinformowały, że przeprowadzono pomyślną próbę rakiety balistycznej Siniewa (Błękit) wystrzelonej z rosyjskiego okrętu podwodnego "Tuła" Floty Północnej. Pocisk ten jest przeznaczona do bazowania na okrętach podwodnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kilka lat temu przeprowadzono również próbę rakiety - kadr z nagrania zamieszczonego w serwisie YouTube
Kilka lat temu przeprowadzono również próbę rakiety - kadr z nagrania zamieszczonego w serwisie YouTube (YouTube.com)
d1p5dhz

Wystrzelenia rakiety dokonano z Morza Barentsa i wszystkie bloki bojowe pocisku osiągnęły w oznaczonym czasie cele na poligonie Kura na Kamczatce - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Zaznaczyło w oświadczeniu, że próbę rakiety przeprowadzono w ramach sprawdzania efektywności morskich jądrowych sił strategicznych Rosji.

Siniewa (oznaczenie zachodnie SS-N-23 Skiff) weszła na uzbrojenie rosyjskich morskich sił strategicznych w 2007 roku. Może przenosić do 10 głowic jądrowych na maksymalną odległość 11,5 tys. kilometrów.

d1p5dhz

Podziel się opinią

Share

d1p5dhz

d1p5dhz
Więcej tematów