Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Rosja. Pierwszy region wprowadza ostre ograniczenia. Powodem druga fala epidemii

Rosja walczy z koronawirusem. Pierwszy region zdecydował się na wprowadzenie ostrych ograniczeń. Wszystko po to, by ograniczyć drugą falę epidemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Pierwszy region wprowadza ostre ograniczenia
Rosja. Pierwszy region wprowadza ostre ograniczenia (PAP)

Republika Buriacji znajduje się w azjatyckiej części Rosji nad jeziorem Bajkał. Od poniedziałku wstrzymuje działalność galerii handlowych, kawiarni, restauracji i wielu usług.

Zakupy będzie można zrobić wyłącznie w aptekach, sklepach spożywczych i z towarami pierwszej potrzeby. Zamknięte zostają wszystkie restauracje i bary. Wyjątek będą stanowić stołówki w zakładach pracy i restauracje w hotelach.

Obostrzenia zostały ogłoszone 14 listopada. Zaraz po komunikacie ludzie tłumnie ruszyli do centrów handlowych i sklepów, by zrobić zakupy.

Kaja Godek z nową inicjatywą. Leszek Miller przestrzega PiS

Koronawirus. Rosja walczy z epidemią

Powodem ograniczeń ma być poważna sytuacja w służbie zdrowia. Władze borykają się z brakiem wolnych miejsc w szpitalach i deficytem lekarstw. W głównym mieście Buriacji, Ułan Ude, zajętych jest ponad 90 proc. miejsc szpitalnych, a ogółem w republice - 83 procent. Liczba zakażeń wciąż rośnie, jednak warto zaznaczyć, że połowa wykrywanych przypadków koronawirusa to ludzie młodzi, w wieku od 19 do 30 lat.

Ograniczenia będą obowiązywać od 16 do 30 listopada. Według danych urzędu sanitarnego Rospotriebnadzor w Buriacji zarejestrowano ponad 15 tys. osób z koronawirusem. W całej Rosji z kolei odnotowano prawie 2 mln przypadków zakażenia od początku epidemii COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów