Trwa ładowanie...
d7pteia

Rosja. Krasnodar. Ogromny pożar strawił całe piętro bloku mieszkalnego [Zobacz wideo]

W Krasnodarze na południu Rosji w dużym bloku mieszkalnym wybuchł pożar, który strawił całe piętro budynku. Ogień zaprószył w nocy z soboty na niedzielę najprawdopodobniej jeden z mieszkańców bloku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Ogromny pożar strawił całe piętro bloku mieszkalnego
Rosja. Ogromny pożar strawił całe piętro bloku mieszkalnego (Twitter.com)
d7pteia

Zgłoszenie o pożarze w ośmiopiętrowym bloku mieszkalnym w Krasnodarze dotarło do straży pożarnej w niedzielę ok. godziny 2.15 lokalnego czasu. Pierwsi strażacy pojawili się na miejscu już po sześciu minutach, ale mimo błyskawicznej reakcji, nie udało się opanować rozprzestrzeniania pożaru.

Rosja. Krasnodar. Pożar strawił całe piętro

Ogień pochłonął 88 mieszkań, czyli całe najwyższe piętro wielkiego bloku. Łączna powierzchnia zniszczona przez płomienie ma 4400 metrów kwadratowych. Z relacji lokalnych przedstawicieli władz państwowych wynika, że pożar zaprószył przez nieuwagę jeden z mieszkańców na siódmym piętrze. Następnie ogień rozprzestrzenił się przez poddasze o drewnianej konstrukcji na całe ósme piętro.

d7pteia

Akcja gaszenia pożaru zakończyła się około godziny 6.00 lokalnego czasu. Udział w niej wzięło 140 strażaków i ponad 40 wozów strażackich. Z budynku ewakuowano około 300 mieszkańców, którym zapewniono tymczasowe schronienie. Mimo ogromnej skali zniszczeń w pożarze nikt nie ucierpiał.

Prof. Krzysztof SImon o szczepionkach na grypę: jesteśmy opóźnieni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7pteia

Podziel się opinią

Share
d7pteia
d7pteia