Trwa ładowanie...

Rosja chce, aby Polska ukarała wandali niszczących radzieckie groby

• MSZ Rosji powołuje się na przypadki bezczeszczenia grobów na cmentarzu w Poznaniu

• Marija Zacharowa oświadczyła, że to kolejny incydent, który oburza Rosjan

Rosja chce, aby Polska ukarała wandali niszczących radzieckie grobyŹródło: AFP, fot: ALEXANDER NEMENOV
d12ofpq
d12ofpq

Rosyjskie MSZ domaga się od Polski ukarania osób niszczących nagrobki radzieckich żołnierzy. Resort powołuje się na przypadki bezczeszczenia grobów na cmentarzu w Forcie Winiary w Poznaniu.

Rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji Marija Zacharowa oświadczyła, że to kolejny incydent, który oburza Rosjan. Według niej, mimo licznych wezwań polskie władze nie starają się zapobiegać przypadkom bezczeszczenia grobów radzieckich żołnierzy.

- Domagamy się likwidacji skutków tego chuligańskiego wybryku, ustalenia winnych i pociągnięcia ich do odpowiedzialności - powiedziała rzeczniczka MSZ. Według agencji TASS, ostatnie takie zdarzenie miało miejsce 31 sierpnia na cmentarzu w Forcie Winiary.

d12ofpq

Agencja informuje również, że polskie Ministerstwo Kultury potępiło tego typu działania i zapewniło, iż miejsca pochówku radzieckich żołnierzy są otoczone opieką państwa. Tymczasem na portalu Gazieta.ru można przeczytać, że do zniszczenia nagrobków radzieckich żołnierzy w Poznaniu doszło 5 września, a na portalu Polskiego Centrum Kulturalnego w Kaliningradzie znalazła się notatka datowana na 3 września, z której wynika, że delegacja Centrum odwiedziła na przełomie sierpnia i września Fort Winiary i stwierdziła przypadki zniszczenia tablic nagrobnych.

d12ofpq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12ofpq
Więcej tematów