Trwa ładowanie...

Rosja. Aleksiej Nawalny wywieziony z aresztu w nieznane miejsce

Aleksiej Nawalny został wywieziony z aresztu w Kolczugino. Jego adwokaci poinformowali, że aktualne miejsce jego pobytu jest obecnie nieznane. "Odmówiono podania informacji dokąd" - napisali na Twitterze obrońcy rosyjskiego opozycjonisty.
Share
Rosja. Aleksiej Nawalny wywieziony z aresztu w nieznane miejsce
Rosja. Aleksiej Nawalny wywieziony z aresztu w nieznane miejsceŹródło: Getty Images
d2cnfcu

Wiadomość o nagłym przeniesieniu Aleksieja Nawalnego opublikowano w czwartek po południu na jego oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

"Adwokaci w piątek od rana byli w areszcie numer 3 w Kolczugino. Pod różnymi pretekstami odmawiano im spotkania z Aleksiejem. Dopiero o 14 zostali poinformowali, że Aleksiej został wywieziony. Odmówiono podania informacji dokąd" - czytamy na Twitterze opozycjonisty.

Kolczugino to miejscowość znajdująca się w obwodzie włodzimierskim, w odległości 131 km od Moskwy. Niedaleko, bo około 70 km położona jest kolonia karna w Pokrowie, gdzie Nawalny ma odbywać wyrok.

d2cnfcu

Portal France 24 podaje, że rzeczniczka Federalnej Służby Penitencjarnej odmówiła ujawnienia informacji o miejscu pobytu Nawalnego, powołując się na przepisy o ochronie danych osobowych.

Rosja. Aleksiej Nawalny skazany. Sankcje na Rosję

20 lutego Sąd Miejski w Moskwie odrzucił apelację złożoną przez obrońców Nawalnego od decyzji sądu niższej instancji, który zdecydował o odwieszeniu kary więzienia z 2014 roku. Wówczas opozycjonista usłyszał wyrok skazujący go za rzekome malwersacje finansowe. Kara została skrócona o półtora miesiąca.

d2cnfcu

Na początku lutego resort finansów USA poinformował o wpisaniu na listę sankcji siedmiu przedstawicieli władz Rosji. Wśród wymienionych nazwisk są m.in.prokurator generalny Igor Krasnow, szef zarządu ds. polityki wewnętrznej administracji prezydenta Rosji Andriej Jarin, a także wiceministrowie obrony Rosji: Aleksiej Kriworuczenko i Paweł Popow.

Sankcje wobec Rosji przyjęli również ambasadorowie państw Unii Europejskiej w Brukseli.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rzecznik resortu zdrowia o kolejnym lockdownie

Źródło: France 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cnfcu

Podziel się opinią

Share
d2cnfcu
d2cnfcu
Więcej tematów