Trwa ładowanie...
d1aa1nw
d1aa1nw

Rosati: miejsce na dalsze obniżki stóp


Dane o inflacji i produkcji przemysłowej za marzec pokazują, że jest przestrzeń do obniżki stóp - uważa Dariusz Rosati, członek Rady Polityki Pieniężnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1aa1nw

_ Ostatnie dane o inflacji i produkcji przemysłowej wskazują, że jest pewna przestrzeń do obniżki stóp i prawdopodobnie, jeżeli nic złego się nie stanie, być może jakieś decyzje zostaną podjęte_ - powiedział w piątek Rosati. _ Ale trzeba zachować ostrożność, bo ciągle nie wiemy co z depozytami, co ze sprzedażą detaliczną_ - dodał.

Inflacja w marcu spadła do 3,3% z 3,5% w lutym. Spadły również wszystkie miary inflacji bazowej. Produkcja przemysłowa natomiast spadła o 3,2%, co - w związku z mniejszą liczbą dni roboczych - oznacza stabilizację, po wzroście produkcji o 0,4% w lutym.

Ekonomiści przewidują dalszy spadek inflacji, w maju nawet do 2,5%.

Rosati uważa, _ że jeżeli jest miejsce na dalsze obniżki stóp, to te obniżki muszą być bardzo ostrożne._ Powiedział: _ Ja nie widzę zagrożeń inflacyjnych na ten rok, ale jeśli chodzi o przyszły rok, to jeszcze nie możemy spać spokojnie. A te decyzje obecne będą miały większe znaczenie dla przyszłego roku_. (reb)

d1aa1nw

Podziel się opinią

Share
d1aa1nw
d1aa1nw
Więcej tematów