Trwa ładowanie...
d3conul

Ropa drożeje w oczekiwaniu na decyzje OPEC i Fed

Cena ropy na największym na świecie rynku amerykańskim wzrosła w poniedziałek w związku z przewidywaniami utrzymania przez OPEC niezmienionego wydobycia oraz obniżenia przez Rezerwę Federalną USA (Fed) stopy procentowej.

d3conul
d3conul

Na New York Mercantile Exchange cena ropy krajowej w kontraktach na najbliższy miesiąc wzrosła w poniedziałek o 28 centów, do 90,99 dolara za baryłkę. Wcześniej w Londynie wskaźnikowa dla rynku europejskiego cena ropy Brent zamknęła się w poniedziałek na poziomie 91,38 dol. za baryłkę, wyższym o 48 centów niż w piątek.

Na cenę ropy wpływały przewidywania, że w najbliższych dniach na swym regularnym posiedzeniu Fed, czyli bank centralny USA, po raz kolejny silnie obniży stopę procentową, by zapobiec rozszerzeniu się na cała gospodarkę kryzysu na rynku nieruchomości w USA i nie dopuścić do wciągnięcia jej w objęcia recesji.

Dodatkowym czynnikiem podbijającym ceny ropy są przewidywania, że Organizacja Państw Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) na swej sesji ministerialnej w piątek w Wiedniu nie wyjdzie na przeciw wezwaniom krajów uprzemysłowionych i nie podniesie pułapu wydobycia ropy.

d3conul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3conul
Więcej tematów