Trwa ładowanie...

Romuald Lipko walczy z nowotworem. Budka Suflera prosi o wsparcie

Romuald Lipko jest współzałożycielem Budki Suflera, a także autorem tekstów oraz muzyki do utworów z repertuaru Budki Suflera, oraz innych znanych wokalistów. Informację o jego chorobie i nadziei na powrót do zdrowia przekazali dziś jego przyjaciele z zespołu.

Share
Romuald Lipko walczy z nowotworem. Budka Suflera prosi o wsparcie
Źródło: East News, Fot: TOMASZ RYTYCH/REPORTER
d44g52q

Romuald Lipko od kilku tygodni walczy z nowotworem

W środę 10 lipca na Facebooku Budka Suflera opublikowała post, w którym poinformowała fanów, że Romuald Lipko choruje na nowotwór. - Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową.

Budka Suflera zdradziła również, że Romuald Lipko o chorobie dowiedział się kilka tygodni temu. Diagnozę postawili lekarze z warszawskiego szpitala przy Banacha. Lipko od dwóch tygodni leczy się w Magdeburgu. Jak zdradzają jego koledzy z zespołu - jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

d44g52q

Romuald Lipko potrzebuje wsparcia. Budka Suflera prosi o dobre słowo

Z postu Budki Sufelra dowiadujemy się, że pomimo choroby Romuald Lipko nie przestaje myśleć o dalszej karierze -Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy…

Muzycy proszą fanów o wsparcie dla chorego kolegi. - Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…

Romuald Lipko – autor wielkich hitów

Romuald Lipko przez całą karierę jest związany z Budką Suflera. Współpracował również z wieloma innymi artystami. To spod jego ręki wyszły utwory „Nic nie może wiecznie trwać” wykonywany przez Annę Jantar, „Dmuchawce latawce wiatr” i „Malinowy król” z repertuaru Urszuli, czy też „Aleja Gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej.

Romuald Lipko jest autorem tekstów, a także multiinstrumentalistą. Publiczność zachwyca, grając na instrumentach klawiszowych, trąbce i gitarze basowej.

d44g52q

Podziel się opinią

Share
d44g52q
d44g52q
Więcej tematów