Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze
x-news/TVN 24

Roman Giertych: Magdalena Ogórek nie ma szans, ale podobają mi się jej poglądy

Roman Giertych ceni Magdalenę Ogórek za poglądy, ale nie daje jej szans w wyborach prezydenckich. - Nie sądzę, żeby zdobyła jakąś znaczącą liczbę głosów - mówi były wicepremier. Zdaniem Giertycha, kandydatka SLD, która jest krytykowana za unikanie odpowiedzi na pytania dziennikarzy, nie zmieni strategii medialnej. - Mogę zaryzykować zakład, że pani Ogórek do wyborów nie pojawi się u pani w programie, ani u żadnej dziennikarki, która miałaby szansę zweryfikować jej wiedzę - mówił w programie "Kropka nad i" Roman Giertych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Do tej pory kandydatka SLD na prezydenta ani razu nie odpowiadała na pytania dziennikarzy. Szef Sojuszu Leszek Miller tłumaczył, że kolejne spotkania z przedstawicielami mediów będą już "klasyczne", tzn. będą "odpowiedzi na pytania".

Wizja prezydentury według Ogórek

Magdalena Ogórek w niedzielę na specjalnie zorganizowanej konferencji przedstawiła program polityczny i wizję swojej prezydentury. Zadeklarowała m.in., że - jeśli zostanie wybrana - powoła komisję kodyfikacyjną, której zadaniem będzie stworzenie prostego, jednoznacznego i służącego obywatelom prawa. Ogórek mówiła również o tym, że Polska powinna zorganizować rodzaj Gwardii Narodowej - obronę terytorialną złożoną z obywateli. - Można to szybko zrealizować, szkoląc i dołączając do obrony kluby strzeleckie i myśliwskie - powiedziała.

Przekonywała też, że trzeba wyzwolić energię młodzieży i przedsiębiorców. - Musimy znieść wszelkie możliwe zakazy prowadzenia działalności gospodarczej, musimy w końcu obniżyć podatki tak, by nikomu nie opłacało się zatrudniać na czarno - wyliczała.

Podkreślała też, jak ważny jest rozdział Kościoła od państwa. - W mojej Polsce sprawa wiary, wyznania i sumienia będzie sprawą osobistą każdego obywatela, bo tak rozumiem wolność. Będę broniła wierzących, niewierzących za każdym razem, gdy państwo będzie ingerowało w ich przekonania - oświadczyła.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów