Trwa ładowanie...
d2tj7ox

Ryszard Krazue i współpracownicy Romana Giertycha bez aresztu. Komentarze na temat sędzi z Poznania

Sędzia Renata Żurowska zdecydowała, że wobec Ryszarda Krauze i współpracowników Romana Giertycha nie zostanie zastosowany areszt. W mediach pojawiły się komentarze sugerujące, że brakuje jej doświadczenia. Wielu komentatorów wzięło jednak sędzię w obronę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych. Komentarze na temat sędzi, która odrzuciła wniosek prokuratury
Roman Giertych. Komentarze na temat sędzi, która odrzuciła wniosek prokuratury (PAP)
d2tj7ox

Nazwisko sędzi, która podjęła decyzję o niezastosowaniu wobec Ryszarda Krazuego i współpracowników Romana Giertycha środka zapobiegawczego w postaci aresztu, ujawnił berliński korespondent TVP Cezary Gmyz na Twitterze.

Gmyz był również gościem TVP Info, na antenie której zasugerował, że Żurowska może nie być odpowiednią osobą do tej sprawy z uwagi na brak doświadczenia. "Trzeba się zastanowić, czy sprawy gospodarcze nie powinny być rozpatrywane na wyższym szczeblu. Od sędziego wymaga się poza znajomością prawa, również doświadczenia" - powiedział.

Roman Giertych. Kim jest sędzia Renata Żurowska?

Wypowiedź Cezarego Gmyza spotkała się z odpowiedzią komentatorów w mediach społecznościowych, którzy podkreślają dorobek poznańskiej sędzi.

d2tj7ox

Koronawirus w Polsce. Kolejki przed punktami pobrań. "Jesteśmy na granicy"

"Renata Żurowska ma 41 lat, ukończyła prawo na UAM, a potem obroniła tam doktorat o ściganiu korupcji w sporcie. Sędziowską nominację dostała w 2009 r. Jest autorką prac naukowych, wykłada na prywatnych uczelniach" - zacytował "Gazetę Wyborczą" Tomasz Sekielski.

Głos w sprawie zabrali również przedstawiciele stowarzyszenia IUSTITIA, przypominając, że sędzia była obiektem wielu pochwał, również ze strony polityków PiS i KRS.

"Sędzia Żurowska postawiła się Kaczyńskiemu, Ziobrze i całej pisowskiej klice, odmawiając aresztowania Giertycha, Krauzego i innych. W tych warunkach to jest postawa heroiczna. Wyrazy szacunku dla kolejnej odważnej kobiety w życiu publicznym. Bądźmy z nią, gdy przyjdą się mścić" - skomentował prof. Jan Hartman.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tj7ox

Podziel się opinią

Share
d2tj7ox
d2tj7ox
Więcej tematów