Trwa ładowanie...

Roman Giertych. Jego współpracownicy na wolności. Prokuratura złoży zażalenie

Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała, że złoży zażalenie na brak aresztu dla Ryszarda K. i czterech podejrzanych. Aresztu uniknie zatrzymany w czwartek przez CBA Roman Giertych. Jego współpracownicy są na wolności.

Share
Roman Giertych
Roman GiertychŹródło: PAP, Fot: PAP
d10mdzd

Poznański sąd odrzucił wszystkie wnioski o areszt w sprawie, w której zatrzymany w czwartek był m.in. Roman Giertych. Na wolności są więc znany trójmiejski biznesmen Ryszard K. i czwórka pozostałych podejrzanych - poinformował jako pierwszy portal Onet. Według sędzi Renaty Żurowskiej prokuratura nie przedstawiła dowodów, które uprawdopodobniałyby popełnienie przestępstwa.

Według najnowszych doniesień podawanych przez PAP, Prokuratura Regionalna w Poznaniu złoży zażalenie na decyzję sędzi Żurowskiej, która odmówiła zastosowania tymczasowego aresztowania biznesmena Ryszarda Krauze i czterech innych podejrzanych.

d10mdzd

- Prokuratura nie zgadza się z decyzjami sądu i po zapoznaniu się szczegółowo z uzasadnieniem tych decyzji będziemy wnosili na nie zażalenie - powiedziała PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek.

Roman Giertych w szpitalu. Współpracownicy adwokata wychodzą na wolność

Roman Giertych nadal przebywa w szpitalu po przeszukaniu jego domu przez agentów CBA. Sam mecenas przekazał w sobotę wieczorem wieczorem, że dwóch jego współpracowników - Piotr Ś. i Sebastian J. - wychodzi na wolność.

Mężczyznom nie postawiono zarzutów, nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych, a według prokuratury "nie ma wysokiego prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa".

Obrońca Ś. i J. przekazał, że klienci podczas przesłuchania nie przyznali się do winy. Wolny jest także biznesmen Ryszard K.

d10mdzd

- Pomylono przychód ze stratą. Przyniosłem Polnordowi trzy razy bardzo dużo pieniędzy, możliwości zarobienia. A prokurator nie odczytał tego właściwie i pomyślał, że może coś uszczupliłem. Teraz się okazało, że sąd zrozumiał, no i w związku z tym jestem wolny do dalszych zajęć - powiedział cytowany przez PAP Ryszard Krauze po wyjściu z gmachu sądu. Wiadomo, że biznesmen składał obszerne wyjaśnienia.

Śledczy domagali się zatrzymania na 3 miesiące dla w sumie 5 podejrzanych. Poza wypuszczonymi na wolność, także dla: Piotra W. oraz Michała Ś. Sąd nie zgodził się w tej sprawie z prokuraturą.

Roman Giertych nadal przebywa w szpitalu po tym, jak agenci CBA przeszukali jego dom w Józefowie oraz kancelarie w centrum Warszawy. Według służb były wicepremier miał działać na szkodę spółki, z której wyprowadzono ponad 90 milionów złotych. Podczas przeszukania Giertych zemdlał i został przewieziony do szpitala.

Śledczy zastosowali wobec Romana Giertycha środki zapobiegawcze: 5 mln złotych poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju, a także zawiesili go w wykonywaniu zawodu. Mecenas w piątek miał brać udział w sprawie aresztowej biznesmena Leszka Czarneckiego. Według żony adwokata Barbary Giertych podczas rozprawy miały zostać ujawnione nowe, nieznane dotychczas informacje.

Roman Giertych zatrzymany. Mamy komentarz rzecznika rządu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d10mdzd

Podziel się opinią

Share
d10mdzd
d10mdzd
Więcej tematów