Trwa ładowanie...
d2mlu7c

Rolnicy z AgroUnii zapowiadają duży protest. Mogą sparaliżować Warszawę

Rolnicy z AgroUnii szykują kolejny protest. Ma on się odbyć w przyszłym tygodniu i być dużo większy od poprzednich. Możliwe zablokowanie dróg krajowych lub sparaliżowanie warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rolnicy z AngroUnii zapowiadają duży protest. Mogą sparaliżować Warszawę
Rolnicy z AngroUnii zapowiadają duży protest. Mogą sparaliżować Warszawę (PAP/EPA)
d2mlu7c

Według szefów organizacji, decyzja o proteście podyktowana jest lekceważeniem AgroUnii przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Szczegółów planowanego protestu nie mają zamiaru jednak ujawniać. Ma on być zrobiony z zaskoczenia. - W przyszłym tygodniu będziemy upominać się o szacunek - mówił Michał Kołodziejczak, szef AgroUnii.

Protestujący rolniicy przeciwstawiają się m.in. importowaniu do Polski świń z regionów Litwy, w których występuje ASF.

Zdaniem stacji RMF FM możliwe są dwa scenariusze protestu rolników. Pierwszy to całkowita blokada najważniejszych dróg krajowych. Drugi to zablokowanie dwóch kluczowych miejsc Warszawy, ale nie wiadomo, których.

d2mlu7c

Ponadto był plan blokady granicy polsko-litewskiej, ale z niego zrezygnowano.

To będzie kolejny protest rolników w ostatnim czasie. W grudniu zablokowali oni autostradę A2 w okolicach Warszawy i drogę ekspresową S8 w Rawie Mazowieckiej w kierunku Wrocławia na kilka godzin. Wtedy protest był zorganizowany w związku ze zbyt niskimi cenami skupu trzody chlewnej.

d2mlu7c

Podziel się opinią

Share

d2mlu7c

d2mlu7c
Więcej tematów