Trwa ładowanie...
d2a615g
rolnictwo

Rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie

Rolnicy mogą składać we wszystkich biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich. Przyjmowanie dokumentów rozpoczęto w sobotę, jednak większość oddziałów była zamknięta i dopiero w poniedziałek urzędnicy spodziewają się zwiększonego zainteresowania ze strony rolników.

Share
d2a615g

Paweł Wojcieszak z biura prasowego Agencji tłumaczy, że o dopłaty może ubiegać się każdy rolnik, który posiada przynajmniej hektar ziemi. Wysokość płatności jest uzależniona między innymi od rodzaju ziemi i uprawy. Choć rolnicy mogą ubiegać się o 7 rodzajów dopłat - nie ma potrzeby wypełniania aż tylu wniosków. Wszystkie informacje można zamieścić w jednym formularzu, który - jak zapewnia Paweł Wojcieszak - został rolnikom dostarczony. W razie potrzeby wnioski można również otrzymać w oddziałach ARiMR lub pobrać ze strony internetowej: *www.arimr.gov.plwww.arimr.gov.pl*.

Przyjmowanie wniosków o dopłaty potrwa do 15 maja, jednak zainteresowani rolnicy nie powinni zwlekać z wizytą w oddziale Agencji. Umożliwi to sprawną obsługę i pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejce.

Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich można również przesyłać pocztą.

d2a615g

Podziel się opinią

Share
d2a615g
d2a615g
Więcej tematów