Trwa ładowanie...
d2jmz1f

Rokita: SLD nie musi sprawować władzy

Zdaniem Jana Marii Rokity, prezesa SKL, po wyborach możliwe jest utworzenie centroprawicowego rządu AWS, PO i UW, o ile tendencje wyrażone w badaniach preferencji wyborczych Polaków są stałym trendem.

d2jmz1f
d2jmz1f

Rokita powiedział w piątek w Bielsku-Białej, że ostatnie badania pokazują, iż centroprawica i lewica mogą uzyskać po ok. 200 mandatów w przyszłym parlamencie. _ Istnieje bardzo duża szansa, że nowy parlament, będzie parlamentem bardzo daleko idącej równowagi politycznej między lewicą a prawicą_ - uważa Rokita.

Według niego, przy takim układzie odpowiedź na pytanie, kto ostatecznie będzie rządził Polską, może paść dopiero po wyborach. Zaznaczył, że SLD będzie bezsprzecznie największą partią w przyszłym parlamencie, choć _ to wcale nie znaczy, że musi sprawować władzę_.

_ Moja wizja współpracy AWS, PO z SKL i UW, jest taka, że (...) powinna prowadzić, w przypadku uzyskania większości parlamentarnej przez te trzy ugrupowania, do stworzenia wspólnego rządu. Jestem pewien, że gdyby ta większość się pojawiła, to ten rząd powstanie_ - powiedział Rokita. (reb)

d2jmz1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jmz1f
Więcej tematów