Trwa ładowanie...

"Rok próby" dla proboszcza za uderzenie ucznia w twarz

Sąd Rejonowy w Nysie warunkowo umorzył postępowanie przeciw proboszczowi z Sidziny w województwie opolskim, oskarżonemu o o naruszenie nietykalności i spowodowanie lekkich obrażeń ciała u uczniów. Ksiądz zostanie poddany próbie przez rok, dodatkowo musi zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz pokryć koszty postępowania.

Share
"Rok próby" dla proboszcza za uderzenie ucznia w twarz
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d2abynn

Na wniosek obrońcy oskarżonego rozprawa odbyła się z wyłączeniem jawności. Decyzje sądu przekazał Bartłomiej Madejczyk, prezes Sądu Rejonowego w Nysie.

W listopadzie 2011 roku prokuratura wniosła do Sądu Rejonowego w Nysie akt oskarżenia. Sprawa ta najpierw była umorzona przez nyską prokuraturę, po czym Prokuratura Okręgowa zaleciła jej wznowienie. Prokuratura Rejonowa w Nysie przesłuchała 35 świadków, przy czym okazało się, że przypadków naruszenia nietykalności było więcej, lecz są to sprawy z oskarżenia prywatnego, które przedawniają się z upływem roku.

Ostatecznie akt oskarżenia dotyczył dwóch przestępstw popełnionych na szkodę osób małoletnich w wieku 12 lat. Proboszcz po zaistnieniu tych zdarzeń przyznał na antenie Radia Opole, że dwukrotnie uderzył jednego z uczniów w twarz, ponieważ został przez niego wyprowadzony z równowagi na lekcji religii. Potem nie rozmawiał już z mediami, nie uczy już także religii w szkole.

d2abynn

Podziel się opinią

Share
d2abynn
d2abynn
Więcej tematów