Trwa ładowanie...

Rodzina Radia Maryja w drodze. Pielgrzymuje na Jasną Górę

Rodzina Radia Maryja w sobotę rozpoczęła dwudniową pielgrzymkę na Jasną Górę. Jej tegoroczne hasło to "Polska miłością wskrzeszona". Transmisję z wydarzenia przeprowadzają Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Share
Rodzina Radia Maryja w drodze. Pielgrzymuje na Jasną Górę
Źródło: East News, Fot: Reporter
d1h1gh0

Członkowie Rodziny Radia Maryja otwierają sezon pielgrzymkowy w Polsce.

Ich 27. pielgrzymkę na Jasną Górę rozpoczął koncert Orkiestry Victoria. Po godzinie 18.00 pielgrzymów podczas mszy św. pobłogosławił ks. bp. Antoni Pacyfik Dydycza. - Świat czeka, i Polska też, by na każdej ziemi dało się słyszeć to radosne zawołanie "spotkałem człowieka" - mówił podczas homilii. Do udziału w pielgrzymce zaprasza o. Tadeusz Rydzyk. - Na miejscu będzie można się zaopatrzyć w dobrą książkę, pobrać bezpłatne materiały czy złożyć ofiarę. W tych mniejszych namiotach będą też skarbonki na symboliczną różę dla Matki Bożej, tj. ofiary na Jej radio - Radio Maryja - mówił dyrektor rozgłośni.

d1h1gh0

Centralnym punktem pielgrzymki będzie niedzielna msza św. o godzinie 11.00. której będzie przewodniczył ks. kard. Zenon Grocholewski z Watykanu. Pielgrzymka zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym roku odbywa się ona pod hasłem "Polska miłością wskrzeszona", nawiązującym do setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Zobacz także: Gryglas w programie "Tłit": to dopiero poczatek reformy wymiaru sprawiedliwości

Żródło: naszdziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h1gh0

Podziel się opinią

Share
d1h1gh0
d1h1gh0
Więcej tematów