ycipk-1nxdfq

Rezygnacja premiera Armenii. Serż Sarkisjan podał się do dymisji

Informacja została podana na jego stronie internetowej. Rezygnacja ma związek z protestami, które trwają w Armenii od 11 dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Armenii podał się do dymisji po 11 latach sprawowania władzy jako prezydent i premier
Premier Armenii podał się do dymisji po 11 latach sprawowania władzy jako prezydent i premier (East News, Fot: KAREN MINASYAN)
ycipk-1nxdfq

- Apeluję do wszystkich mieszkańców Armenii i uczestników ruchu "Wyrzuć Serża". Nikol Paszynian miał rację, ja się myliłem. Ta sytuacja musi zostać rozwiązana, ale nie będę w niej uczestniczył. - powiedział w specjalnym oświadczeniu ustępujący premier.

- Ruch uliczny jest przeciwko mojej kandydaturze. Spełnię ich żądania. Opuszczam posterunek premiera tego kraju - dodał.

Nawoływania do dymisji trwały od kilkunastu dni. Protestujący oskarżają Serża Sarkisjana o zbyt duże przywiązanie do władzy i korupcję. W poniedziałek do manifestujących dołączyło wojsko - informuje aljazeera.com.

ycipk-1nxdfq

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Sienkiewicz: Rosjanie rozpętali coś w rodzaju III Wojny Światowej

Armeński polityk był prezydentem kraju przez 10 lat. Od 9 kwietnia 2010 r. do 9 kwietnia 2018 r. Na stanowisko premiera został wybrany 17 kwietnia 2018 r. Wcześniej sprawował to stanowisko od 26 marca 2007 r. i musiał ustąpić, ponieważ został wybrany na głowę państwa.

Źródło: aljazeera.com

ycipk-1nxdfq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1nxdfq

ycipk-1nxdfq
ycipk-1nxdfq